Minieuroland - dwa sukcesy

Park miniatur Minieuroland w Kłodzku ogłosił konkurs na zielnik. Zielnik mógł mieć dowolną formę artystyczną. Jak podają organizatorzy jego celem było m. in. kształcenie umiejętności rozpoznawania gatunków, rozbudzanie zainteresowań przyrodniczych, rozwijanie poczucia piękna i estetyki. W konkursie mogli wziąć udział pojedynczy uczniowie, całe klasy lub nawet całe szkoły.
W pierwszym etapie zatytułowanym „Zielony Świat w Minieurolandzie” należało zaprezentować drzewa i krzewy. Dwie uczennice naszej szkoły przygotowały swoje zielniki – K. Pławecka z kl. 5 zdobyła za swoją pracę nagrodę.
Drugi etap „Festiwal Kwiatów Minieuroland” wymagał zaprezentowania, w dowolnej formie, kwiatów świata. Z tym tematem zmierzyła się klasa czwarta wykonując pracę „Nasze okno na świat”. We współpracy z rodzicami udało się wykonać model okna, w którym umieszczono zakonserwowane kwiaty i zdjęcia uczniów z roślinami doniczkowymi przyniesionymi z domu lub z klasy.
Praca naszych uczniów została wyróżniona. Jest to ogromny sukces, gdyż w każdej kategorii (także w kategorii kl. 4-6) poza nagrodą główną przyznano tylko 3 wyróżnienia. W nagrodę klasa IV otrzymała kupon rabatowy 15 % na bilety wstępu do Parku Miniatur Minieuroland w Kłodzku z bezpłatnymi zajęciami modelarskimi i wizytą w pracowni modelarskiej.

[ZŚ]

http://minieuroland.pl/konkurs/wyniki-konkursu/

http://minieuroland.pl

 

Współpracujemy
Wiedziałeś, o tym, że używasz starej wersji przeglądarki Internet Explorer? Zaktualizuj przeglądarkę teraz!