Tydzień kodowania

Tydzień ten to szansa dla dzieci, młodzieży i dorosłych, aby nauczyć się kreatywnego programowania.

Code Week jest inicjatywą społeczną w ramach Europejskiego Tygodnia Kodowania. Pomiędzy 7-22.10.2017 odbywają się wydarzenia z zakresu nauki programowania, które poprzez gry, zabawy i łatwe do zrozumienia narzędzia wprowadzą uczestników w podstawy programowania. Zagadnienie nauki programowania stają się z roku na rok coraz istotniejsze w procesie edukacji dzieci ze względu na rosnące potrzeby rynku pracy i walory edukacyjne, rozwój umiejętności analitycznego i logicznego myślenia.

W tym roku nasza szkołą przyłączyła się do realizacji zadań Tygodnia Kodowania. Na różnych lekcjach i różnymi sposobami uczniowie kodowali i programowali zadania albo pracowali nad tym, żeby podany kod właściwie odczytać.

 W dniu 18.10.2017r. odbyła się lekcja biblioteczna w ramach projektu „Na tropie ojczystego”, zajęcia przeprowadziła p. Ola Sobańska. Podczas lekcji dzieci z klasy VI musiały rozszyfrować kod a następnie rozwiązać zadania, które zostały ukryte w książkach. Zabawa w detektywów przyniosła wiele emocji, praca z książką poszerza wiedzę o kulturze języka polskiego.

Na zajęciach komputerowych uczniowie klas III odkodowywali przysłowia i jesienne obrazki, a potem bawilli się w kodowanie razem z BeeBotami. Pierwszoklasiści kodowali na tabletach razem z aplikacją Run Marco. W kodowaniu offline pomogłó EduMatrix, gdzie porównywali ilości wybranych klocków.

Klasa V tworzyła kody do kolorowych ilustracji o dowolnym temacie.

W przyszłym roku również będziemy uczestniczyli w tym "świętowaniu".

[KP]

Współpracujemy
Wiedziałeś, o tym, że używasz starej wersji przeglądarki Internet Explorer? Zaktualizuj przeglądarkę teraz!