Pasowanie pierwszoklasistów na czytelników

Nareszcie nadeszło, wyczekiwane od dawna przez pierwszaków, wydarzenie pasowania na czytelnika biblioteki szkolnej.

Uczniowie klasy Ia i Ib wraz z wychowawczyniami obejrzeli przedstawienie "Książka przed sądem", które przygotowali dla nich starsi koledzy i koleżanki z Koła Bibliotecznego "Książkowe Mole". Dowiedzieli się z niego, jakie zalety posiada książka, czym góruje nad współczesnymi multimediami i dlaczego czytanie jest ważne.

Pani bibliotekarka i aktyw biblioteczny opowiedzieli o bibliotece, księgozbiorze i zasadach wypożyczania książek. Następnie uczniowie złożyli uroczystą przysięgę, po czym zostali pasowani na czytelników przez panią bibliotekarkę i naszego honorowego gościa - Panią Dyrektor.

Kolejnym ważnym punktem imprezy był moment wyboru i wypożyczenia książeczki. Tutaj również niezastąpione były "Książkowe Mole", które służyły pierwszakom pomocą.

Na pamiątkę tego wydarzenia świeżo pasowani uczniowie klas pierwszych złożyli swoje podpisy pod przysięgą, a dokument zostal oprawiony i ozdabia ścianę biblioteki. Dzieci natomiast otrzymały pamiątkowe dyplomy i zakładki do książek z motywem kota.

Mamy nadzieję, że pierwszaki często będą odwiedzać bibliotekę, w której znajduje się mnóstwo pięknych, bajecznie kolorowych książeczek!
Zapraszamy! :-)

[AM]

Współpracujemy
Wiedziałeś, o tym, że używasz starej wersji przeglądarki Internet Explorer? Zaktualizuj przeglądarkę teraz!