II Powiatowy Konkurs Wiedzy o Książętach Pszczyńskich

We wtorek, 28 lutego w najbliższym otoczeniu Muzeum Zamkowego w Pszczynie, w budynkach Stajni Książęcych, odbył się II Powiatowy Konkurs Wiedzy o Książętach Pszczyńskich "Anhaltowie – książęta na zamku w Pszczynie".
W rywalizacji wzięły udział dwuosobowe drużyny z dziesięciu szkół podstawowych powiatu pszczyńskiego, które zmierzyły się z testem wiedzy o rodach panujących w Pszczynie oraz czterema zadaniami praktycznymi (praca z mapą, tekstem źródłowy – pamiętnik Ludwika Anhalta, makieta pszczyńskiego parku, zabytki w Pszczynie związane z Anhaltami).
W Komisji konkursowej zasieli: kierownik Działu Edukacji Muzeum Zamkowego w Pszczynie - Małgorzata Wójcik, dyrektor Zespołu Szkolno – Przedszkolnego w Studzienicach - Halina Nocoń oraz wicedyrektor SP nr 1 im. Książąt Pszczyńskich w Pszczynie – Teresa Gandyk – Bigos oraz Marcin Cyran – tłumacz pamiętników Ludwika Anhalta, od niedawna pracownik Muzeum Zamkowego w Pszczynie.
Uczestnicy wykazali się dużą wiedzą oraz umiejętnościami. Pierwsze miejsce zajęła drużyna ze Szkoły Podstawowej nr 3 w Pszczynie, na drugiej pozycji uplasowała się Szkoła Podstawowa nr 8 w Rudołtowicach. Na podium znalazła się również drużyna z Zespołu Szkolno – Przedszkolnego w Wiśle Wielkiej.
Naszą szkołę reprezentowały Iza Maciąg i Angelika Wiera, które dzielnie walczyły podczas konkursu.
Konkurs został zorganizowany przez ZSP w Studzienicach, SP nr 1 im. Książąt Pszczyńskich w Pszczynie oraz Dział Edukacji Muzeum Zamkowego w Pszczynie.

[A. ChR]

Współpracujemy
Wiedziałeś, o tym, że używasz starej wersji przeglądarki Internet Explorer? Zaktualizuj przeglądarkę teraz!