BYŁ FINAŁ - JEST LAUREAT! BRAWO JAREK!

22 lutego w WOMie w Bielsku-Białej odbył się Finał Wojewódzkiego Konkursu Przedmiotowego z Matematyki, do którego po dwóch pomyślnie zakończonych etapach, szkolnym i rejonowym zakwalifikowało się tylko 33 uczniów z całej delegatury bielskiej. Spośród uczniów gminy Pszczyna o tytuł laureata dane było zawalczyć czterem siódmoklasistom, a wśród nich naszemu uczniowi Jarosławowi M. Przez ponad tydzień cierpliwie oczekiwaliśmy na wyniki tych niezmiernie trudnych zmagań i teraz już możemy podzielić się radością z niebywałego sukcesu, jakim jest zdobycie przez Jarka trzeci rok z rzędu tytułu LAUREATA w tym prestiżowym konkursie matematycznym.

Aby zdobyć ten zaszczytny tytuł trzeba było przez 120 minut rozwiązać mnóstwo złożonych zadań matematycznych i osiągnąć minimum 54/60 pkt, a to udało się tylko 18 uczniom naszej delegatury, w tym 3 uczniom gminy Pszczyna, ze szkoły w Czarkowie, Piasku i naszemu Jarkowi.

Gratulujemy Ci Jarku oraz Twoim Rodzicom i życzmy, byś wytrwale i z radością rozwijał swoje pasje i zdolności, czerpał z tego prawdziwą satysfakcję, a w drodze na kolejne szczyty stąpał coraz pewniejszym krokiem, pamiętając jednocześnie o słowach A. Mickiewicza, iż "Wiedzę możemy zdobywać od innych, ale mądrości musimy nauczyć się sami".

Miłym prezentem dla laureatów jest zwolnienie z części matematycznej na egzaminie ósmoklasisty, który wszystkich czeka po klasie VIII. 
W tym roku do konkursu przygotowywała Jarka nauczycielka matematyki w kl. VII P. Urszula Brachaczek-Stekla. Również gratulujemy!

Gdyby ktoś zechciał spróbować swoich sił, to finałowy arkusz można zaleźć tu: III etap ARKUSZ ZADAŃ
[HK]

Współpracujemy
Wiedziałeś, o tym, że używasz starej wersji przeglądarki Internet Explorer? Zaktualizuj przeglądarkę teraz!