"Christmas time"- II wideokonferencja w klasie I a

W ramach klasowego projektu "Język i odległość nie są naszą barierą" - uczniowie klasy I a (z pomocą Pani Karoliny Urbańczyk - dziękujemy!) wykonali piękne świąteczne kartki, które zostały wysłane tradycyjną pocztą do uczniów szkoły Basisschool weg-wijzer w Dessel znajdującej się w Belgii. Do nas również końcem grudnia dotarła piękna kartka!

Drugim etapem grudniowej współpracy była wideokonferencja (20.12.2018), podczas której odważni ochotnicy: Wiktor, Lena i Mikołaj przedstawili krótko znane tradycje świąteczne w Polsce: ozdabianie bombek, pieczenie ciasteczek i wykonywanie kartek. Cała klasa przedstawiła najważniejszą tradycję w naszej klasie, czyli śpiewanie kolęd. Przygrywali na instrumentach perkusyjnych i zaśpiewali kolędę "Przybieżeli do Betlejem". Uczniowie belgijskiej szkoły - w uroczych świątecznych czapkach zaprezentowali dwie belgijskie pastorałki nawiązujące do ich tradycji.

 

Bardzo podobało nam się wprowadzenie do tematyki świątecznej i wirtualne spotkanie z naszymi znajomymi, mimo przeszkód sieciowych, które wspólnymi siłami potrafimy zawsze przełamać!

[MB]

Współpracujemy
Wiedziałeś, o tym, że używasz starej wersji przeglądarki Internet Explorer? Zaktualizuj przeglądarkę teraz!