GEOsfera w Jaworznie - historia, przyroda i dobra zabawa klasy Vb

Klasa 5b miała dziś okazję zgłębiania wiedzy o prehistorii, wykopaliskach i ciekawych okazach polskiej fauny i flory. To niezwykłe miejsce regionu stało się kolejnym wartościowym punktem na mapie naszych szkolnych wycieczek.

Park tematyczny z ogrodami w Jaworznie to obiekt ekologiczno-geologiczny zlokalizowany na terenie dawnego kamieniołomu Sadowa Góra. Spacerując po terenie, można natknąć się na naturalnych rozmiarów paleorekonstrukcje odkopanych tam kręgowców, tablice informacyjne oraz ekspozycje, przedstawiające i przybliżające historię, a dokładniej okres triasu.

Nasi uczniowie mieli okazję wysłuchać ciekawego wykładu na temat wykopalisk, wziąć udział w grze terenowej, a na koniec spędzić wspólnie czas przy ognisku i zjeść pyszny, samodzielnie przygotowany posiłek.

Był też czas na odrobinę kreatywności - konkurs na najciekawszy slogan o klasie 5b ogłoszony w drodze do GEOsfery został rozstrzygnięty podczas powrotu - emocje towarzyszyły nam więc do samego końca wyprawy. Dziękujemy Państwu Damasiewiczom za wspaniałą organizację wycieczki i zapewnienie uczniom niezapomnianych przeżyć.

[MC]

Współpracujemy
Wiedziałeś, o tym, że używasz starej wersji przeglądarki Internet Explorer? Zaktualizuj przeglądarkę teraz!