Wizyta gościa z Wysp Kanaryjskich

W ostatnich tygodniach gościła w naszej szkole nauczycielka ze szkoły położonej na hiszpańskiej wyspie La Gomera, Isabel Negrín Rolo. Zgodnie z założeniami Erasmus+, obserwowała ona lekcje prowadzone przez nauczycieli Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Studzienicach, aby poznać dobre praktyki stosowania aktywnych metod wspieranych narzędziami technologii informacyjnej i komunikacyjnej. Miała także okazję spotkania z zastępcą burmistrza, panią Barbarą Sopot-Zembok, odwiedzenia szkół podstawowych i średnich w naszej gminie, zwiedzenia zabytków Krakowa i Pszczyny. Uczestniczyła też w wielu aktywnościach organizowanych w tym czasie w naszej szkole: apelu z okazji Dnia Edukacji Narodowej, warsztatach dla nauczycieli naszej szkoły na temat Kart Grabowskiego, pasowaniu na ucznia w klasach pierwszych, warsztatach w Ośrodku Hodowli Żubrów i Edukacji Leśnej w Jankowicach, warsztatach kulinarnych w Patio con Gusto. Isabel Negrín Rolo mogła też poznać atrakcje naszego regionu dzięki wycieczce do pokazowej Zagrody Żubrów w Pszczynie i do Muzeum Śląskiego w Katowicach.
Również nasi uczniowie byli beneficjentami tej wizyty - mieli okazję poznania szkolnictwa i zwyczajów na Wyspach Kanaryjskich, doskonalenia umiejętności posługiwania się językiem angielskim, który jest językiem komunikacji w projekcie a także uczestniczenia w lekcjach prowadzonych przez naszego gościa.
To nie koniec międzynarodowych działań zaplanowanych w naszej szkole na ten rok. Już 3 listopada przyjeżdżają do nas dwie nauczycielki z włoskiej szkoły w Bari.

[MC]

Współpracujemy
Wiedziałeś, o tym, że używasz starej wersji przeglądarki Internet Explorer? Zaktualizuj przeglądarkę teraz!