Szkolne obchody Święta Niepodległości

8 listopada w naszej szkole obchodziliśmy Narodowe Święto Niepodległości. W tym dniu odbyła się uroczysta akademia, w czasie której uczennice klasy szóstej zaprezentowały nam historię odzyskania niepodległości oraz zobaczyliśmy film przedstawiający dzieje Polski od X wieku do czasów najnowszych.
Kulminacyjnym punktem spotkania było wspólne odśpiewanie czterech zwrotek hymnu o symbolicznej godzinie 11.11. W ten sposób nasza szkoła wzięła udział w ogólnopolskiej akcji "Szkoła do hymnu". Była to kontynuacja zeszłorocznej inicjatywy "Rekord dla Niepodległej”, w której uczestniczyliśmy wraz z uczniami i nauczycielami z blisko 24 tys. placówek w kraju i za granicą.
[MP]

Poniżej foto z odwiedzin uczniów klasy III b w przedszkolu, gdzie zostali zaproszeni do obejrzenia patriotycznego przedstawienia. Młodsi koledzy pięknie zaśpiewali piosenki o Polsce, wyrecytowali wiersze oraz zatańczyli poloneza. Na zakończenie szkolnych obchodów Święta Niepodległości uczniowie kl. III b  przeszli pod studzienicki pomnik poświęcony obrońcom ojczyzny, zapalili znicze i oddali hołd poległym. 

Uczniowie kl. 8 mieli za zadanie zaprojektować plakat poświęcony tej ważnej dla naszej Ojczyzny rocznicy: 


[HK]

 

Współpracujemy
Wiedziałeś, o tym, że używasz starej wersji przeglądarki Internet Explorer? Zaktualizuj przeglądarkę teraz!