I Ty zostań dobrym Dzieciątkiem!

Drodzy Rodzice! Drodzy Uczniowie! 

Rozpoczynamy adwent, a wraz ze zbliżającymi się świętami, jeszcze bliższa niż przez cały rok jest nam refleksja nad tymi, którzy są w potrzebie i którym naszym życzliwym gestem możemy sprawić radość.

W tym roku nasza przedświąteczna akcja "I Ty zostań dobrym Dzieciątkiem" będzie przebiegać na rzecz Domu Pomocy Społecznej w Pszczynie, prowadzonego przez siostry Boromeuszki, które wspólnie z osobami świeckimi otaczają troską mieszkańców Domu, zapewniają im całodobową opiekę i starają się im służyć, spełniając z uwzględnieniem psychofizycznych możliwości mieszkańców, ich potrzeby fizyczne i duchowe. Pod opieką sióstr przebywa obecnie 70 mieszkańców /25 mężczyzn i 45 kobiet/.

Po rozeznaniu potrzeb, wiemy, że mieszkańcom Domu Opieki Społecznej największą radość sprawiłyby:

- wszelkie artykuły spożywcze, ale najbardziej różnego rodzaju słodycze /ciastka, czekolady, batoniki, cukierki itd/, kawy, herbaty, dżemy i inne dobroci, z których siostry mogłyby dla mieszkańców Domu zrobić paczuszki,

- dezodoranty dla kobiet i mężczyzn /tylko w sprayu/, bo bardzo sprawia im radość, gdy mogą ich użyć np. przed wyjściem na spacer.

Dom sprawuje opiekę całodobową, czyli jak powiedziała siostra: "Przydać się może wszystko to, co w domu", więc w imieniu Szkolnego Koła Wolontariatu i zespołu ds. akcji charytatywnych naszej szkoły DZIĘKUJEMY za każdy dar serca, nawet ten najmniejszy, a dzięki Wam Rodzice i Wam Uczniowie, przekonaliśmy się już niezliczoną ilość razy, że "Każdy może zrobić coś, ale wspólnie możemy naprawdę dużo!"

Dary można przynosić do szkoły i przedszkola codziennie od 4-13 grudnia,
wrzucić karteczkę z podpisem i oddać pani woźnej, wychowawcom lub opiekunkom Koła Wolontariatu P. Kokot i P. G. Nowak

Zespół ds akcji charytatywnych

Współpracujemy
Wiedziałeś, o tym, że używasz starej wersji przeglądarki Internet Explorer? Zaktualizuj przeglądarkę teraz!