Styczniowe aktywności klasy 3 b

W styczniu uczniowie klas młodszych wrócili do nauki stacjonarnej w szkole. Dzieci z klasy z 3 b ochoczo zabrały się do zdobywania nowej wiedzy. Znowu mogą wspólnie się bawić, oczywiście z zachowaniem wszystkich procedur bezpieczeństwa. Uczniowie pamiętają o maseczkach, dystansie i higienie. W pierwszym tygodniu skorzystaliśmy z zimowej aury i dzieci wesoło bawiły się na śniegu. Przy okazji omawiania lektury „Anaruk, chłopiec z Grenlandii” powstało igloo, ale były również rzeźby ze śniegu, wyścig sanek, rzuty śnieżkami i oczywiście aniołki na śniegu.

Pamiętaliśmy również o święcie naszych babć i dziadków, dlatego dzieci wykonały piękne obrazki z bibuły i papierowych talerzyków.

Na lekcjach omawialiśmy sposoby pomocy zwierzętom w trakcie srogich mrozów, a efektem były karmniki dla ptaków wykonane z plastikowych butelek. Przy okazji uczniowie przypomnieli sobie, czym jest recykling.

Największą frajdą dla uczniów był klasowy bal karnawałowy. Co prawda inny niż dotychczasowe bale, bo w klasie i tylko we własnym gronie, ale to nie przeszkadzało uczniom w wesołej zabawie. Wszystkie dzieci były ciekawie przebrane i odważnie prezentowały swoje stroje. Odbył się konkurs tańca na gazetach, pokazy talentów, wspólne tańce integracyjne. Rodzice zadbali o słodki poczęstunek dla dzieci, za co bardzo dziękujemy.

[AG]

Współpracujemy
Wiedziałeś, o tym, że używasz starej wersji przeglądarki Internet Explorer? Zaktualizuj przeglądarkę teraz!