"Gryfne Bajtle" laureatami "Śląskiego Śpiewania" 2015

12 maja w Chorzowskim Centrum Kultury odbyły się finałowe przesłuchania tegorocznej edycji „Śląskiego Śpiewania”. Laureaci przeglądów rejonowych, wyłonieni z dziewięciu ośrodków kultury, zaprezentowali się na chorzowskiej scenie w trzech kategoriach wiekowych i czterech kategoriach wykonawczych. Wystąpiło 60 zespołów i solistów. Wśród nich znalazł się również zespoł pieśni i tańca GRYFNE BAJTLE, czyli cała klasa III.

Jury w składzie: Janina Dygacz, Jan Marszałek, Tomasz Wrona, Sławomir Jarzyna, Karolina Banach przyznawało nagrody i wyróżnienia.

Miło nam ogłosić, że zespół został doceniony przez komisję i został zwyzięzcą konkursu w swojej kategorii. Zespół zdobył II miejsce, ponieważ I miejsca w tej kategorii jury nie przyznało.

GRYFNE BAJTLE zaproszone zostały na Galowy Koncert  XXII Regionalnego Przeglądu Pieśni im. Prof. Adolfa Dygacza „Śląskie Śpiewanie 2015”, który odbędzie się 11 czerwca w siedzibie Zespołu Pieśni i Tańca „Śląsk” im St. Hadyny w Koszęcinie.

Gratulujemy trzecioklasistom i Pani Katarzynie Janik! Dziękujemy wszystkim zaangażowanym w działalność zespołu: rodzicom, nauczycielom, pracownikom!

Gorąco dziękujemy za wsparcie instrumentalne Pani Małgorzacie Szczerba z Zespołu Regionalnego "Ćwiklice" oraz Panu Grzegorzowi Cempurze z Zespołu Regionalnego "Pszczyna"!

Wyniki "Śląskiego Śpiewania"

 

 Dzięki pani Dyrektor klasa III wzięła udział w seansie "Kometa nad szwajcarską doliną" w Planetarium w Chorzowie.

Współpracujemy
Wiedziałeś, o tym, że używasz starej wersji przeglądarki Internet Explorer? Zaktualizuj przeglądarkę teraz!