Wycieczki klasy III

4 listopada uczniowie klasy trzeciej byli na wycieczce w Pszczynie. Najpierw udali się do Banku PKO BP. Podczas spotkania z Paniami pracującymi w tej placówce, m. in. poznali sposoby liczenia większej ilości monet i banknotów oraz nauczyli się, jak odróżnić pieniądze prawdziwe od falsyfikatów. Na koniec spotkania uczniowie otrzymali upominki i zostali zachęceni do oszczędzania w SKO. Następnie dzieci odwiedziły Bibliotekę Publiczną na ul. Bogedaina. Były również zabawy na otwartej siłowni i w Sali Zabaw „Radocha”. Uczniowie radośni choć zmęczeni wrócili do szkoły.      

 

We wtorek 1 grudnia uczniowie klasy trzeciej udali się z wizytą do biblioteki szkolnej w Gimnazjum w Goczałkowicach – Zdroju. Na uczniów już w drzwiach szkoły czekała młodzież z Koła Bibliotecznego. Serdecznie przywitała nas Pani bibliotekarka Honorata Dyduch oraz Pani dyrektor Gimnazjum. Następnie rozpoczęła się lekcja biblioteczna, w czasie której uczniowie zapoznali się z pracą i obowiązkami bibliotekarza szkoły. Sami także byli przez chwilę bibliotekarzami: przybijali pieczątki i wypełniali  otrzymaną kartę czytelnika i kartę książki. Bardzo podobało nam się przedstawienie kukiełkowe pt. „O rybaku i złotej rybce” przygotowane przez młodzież z Koła Bibliotecznego. Trzecioklasiści zwiedzili także gimnazjum. Zobaczyli basen, salę gimnastyczną oraz przez chwilę uczestniczyli w lekcji języka polskiego w klasie 3c. Na zakończenie wizyty otrzymali słodki upominek i ręcznie wykonane zakładki do książek.

Serdecznie dziękujemy Pani Honoracie Dyduch za zaproszenie nas do biblioteki oraz Panu Damianowi Romanko za pomoc w zorganizowaniu transportu dzieci.

[GN]

 

Współpracujemy
Wiedziałeś, o tym, że używasz starej wersji przeglądarki Internet Explorer? Zaktualizuj przeglądarkę teraz!