Co rośnie i hasa w naszych pszczyńskich lasach? - konkurs międzyszkolny

7 maja w sali Ośrodka Edukacji Ekologicznej „PSZCZYŃSKIE ŻUBRY” w Jankowicach odbyła się III edycja konkursu przyrodniczego dla klas II i III szkół podstawowych „Co rośnie i hasa w naszych pszczyńskich lasach?”. Konkurs został zorganizowany przez Zespół Szkolno – Przedszkolny w Studzienicach we współpracy z Nadleśnictwem Kobiór, które oprócz najlepszego miejsca dla przeprowadzenia tego konkursu, zadbało również o nagrody dla wszystkich uczestników.
Do rywalizacji stanęło 7 drużyn z: SP nr 15 Jankowice, SP nr 14 w Wiśle Wielkiej, SP nr 8 Rudołtowice, SP nr 10 w Piasku, SP nr 11 Poręba, SP nr 6 w Czarkowie, ZSP Studzienice. Wiedzę trzeba było mieć niemałą. Zawodnicy zmierzyli się z sześcioma różnymi zestawami pytań, zagadek i łamigłówek przyrodniczych. Wykazali się znajomością odgłosów zwierząt leśnych, trybu życia żubrów i innych leśnych zwierząt.
Rywalizacja była bardzo wyrównana, o zwycięstwie zadecydowało siódme zadanie, w którym uczniowie sami decydowali, czy będą odpowiadać na pytania za 1, 2 lub 3 punkty. Żadna drużyna nie wybierała zadań za 1 punkt. Za udział w konkursie wszyscy uczestnicy otrzymali puzzle o tematyce przyrodniczej oraz ekologiczne linijki, a także gry planszowe „Wszędobyl leśny” dla swojej klasy.
Główną nagrodę, czyli encyklopedię geografii wygrali Karolina Koczy i Kola Masny z ZSP w Studzienicach. II miejsce zdobyły uczennice Sara Messaudi i Faustyna Stencel z SP nr 11 w Porębie, III miejsce wywalczyli Karolina Kokot i Witold Gawron z SP nr 15 w Jankowicach.
Uczestnikom i ich nauczycielkom dziękujemy i gratulujemy zwycięzcom.
Konkurs przygotowały nauczycielki: Aleksandra Gregorczyk i Maria Bartas.

 

Współpracujemy
Wiedziałeś, o tym, że używasz starej wersji przeglądarki Internet Explorer? Zaktualizuj przeglądarkę teraz!