Bezpieczni nad wodą - wycieczka kl. II a i III

15 czerwca w ramach realizacji programu „Bezpiecznie wędrujemy przez cztery pory roku” uczniowie klasy II a i III odwiedzili harcerzy 4. Harcerskiej Drużyny Wodnej z Pszczyny w ich Stanicy w Wiśle Wielkiej. Harcerze przygotowali dla uczniów wiele atrakcji. Opowiedzieli historię kropli wody, przypominając tym samym, jak woda krąży w przyrodzie oraz przeprowadzili wiele eksperymentów z wodą.
Następnie opowiedzieli o tym, jak bezpiecznie spędzać czas nad wodą. Ciekawą atrakcją były rejsy kanadyjkami i czółnem. Uczniowie założyli kapoki i bezpiecznie pływali po Zalewie Łąckim pod opieką uprawnionych harcerzy, rodziców i nauczycielek. W chwili czasu wolnego dzieci korzystały z boiska do siatkówki, piłki nożnej oraz bawili się chustą animacyjną.
Po wielu atrakcjach przyszedł czas na posiłek. Uczniowie zgromadzili chrust, a harcerze rozpalili ognisko. Kiełbasa smakowała wyśmienicie. Podczas wizyty w Stanicy dopisała pogoda i dobre humory uczniów i harcerzy.
Serdecznie dziękujemy harcerzom za gościnność w Stanicy, ciekawe zorganizowanie naszego pobytu oraz za wszystkie rady i wskazówki o bezpiecznym spędzaniu czasu wolnego nad wodą. Dziękujemy również mamom za pomoc w opiece nad dziećmi podczas wycieczki.
[AG, GN]

Współpracujemy
Wiedziałeś, o tym, że używasz starej wersji przeglądarki Internet Explorer? Zaktualizuj przeglądarkę teraz!