UROCZYSTE ZAKOŃCZENIE ROKU SZKOLNEGO 2015/16

     W piątek 24 czerwca szczęśliwie dopłynęliśmy do portu! Kolejny rok szkolny za nami! Rozpoczęliśmy ten dzień dziękczynną mszą świętą, a potem wszyscy, tzn. uczniowie, zaproszeni rodzice i pozostali goście oraz nauczyciele i pracownicy administracji i obsługi udali się do szkoły, by wspólnie z naszymi absolwentami, którzy przygotowali program artystyczny, pożegnać mijający rok szkolny i uśmiechnąć się do rozpoczynających się wakacji. Gościem specjalnym uroczystości, co już jest tradycją, była Pani Wceburmistrz Barbara Sopot - Zembok.
     Po ciekawym, pełnym wspomnień, bogatym w taniec, śpiew i granie naszych szóstoklasistów na instrumentach programie artystycznym zabrzmiały fanfary i Pani Dyrektor oznajmiła, iż najwyższe wyróżnienie, jakim jest uzyskanie tytułu "Absolwent Roku" zdobyła w tym roku szkolnym Bogumiła Poterałowicz. Otrzymała statuetkę, dyplom i gromkie brawa. W kolejności wręczano potem świadectwa z wyróżnieniem szóstoklasistom i wszystkim absolwentom pamiątkowe książki z okazji ukończenia szkoły podstawowej, a następnie świadectwa i nagrody wszystkim wyróżnionym z pozostałych klas. Trofea sportowe, czyli statuetki i słowa uznania za zaangażowanie i osiągnięcia przyznano w tym roku drużynie chłopców z klasy VI i V, która zdobywała bardzo wysokie miejsca w rywalizacji międzyszkolnej na różnych szczeblach, aż do wojewódzkiego. Szczególne gratulacje otrzymał Krystian Pyrtek, który stanął na podium w Ogólnopolskim Finale Czwartków LA, zdobywając III miejsce w rzucie piłeczką palanatową.
Kolejne wyróżnienia to upominki dla 10 uczniów ze 100% frekwencją w tym roku szkolnym oraz dla Bogumiły Poterałowicz, której 100% frekwencja była przez 5 lat, od klasy drugiej do szóstej!
Na scenę wywołano również 14 stypendystów, którzy osiągnęli średnią co najmniej 5,18 i co najmniej bardzo dobre zachowanie. Na zakończenie podziękowano rodzicom wspierającym szkołę, Radzie Rodziców klasy VI oraz za współpracę Pani Wiceburmistrz, Przewodniczącej Rady Rodziców, Księdzu Proboszczowi, Pani Sołtys oraz przedstawicielom studzienickich organizacji OSP, KGW i LKS. Również Przewodnicząca Rady Rodziców wręczyła na ręce Pani Dyrektor kwiaty dla wszystkich pracowników szkoły.
     Uroczystość zakończyło miłe wystąpienie Pani Wiceburmistrz, która wręczyła niespodziankę naszym zwycięskim Gryfnym Bajtlom z klasy II b, podziękowała za życzliwą współpracę z naszą szkołą i życzyła wszystkim wspaniałego, zaslużonego wypoczynku.
[HK]

Współpracujemy
Wiedziałeś, o tym, że używasz starej wersji przeglądarki Internet Explorer? Zaktualizuj przeglądarkę teraz!