Prestiżowe stypendia dla naszych absolwentów

W Liceum Ogólnokształcącym im. B. Chrobrego w Pszczynie najzdolniejsi uczniowie odebrali stypendia im. Stanisława Czetwertyńskiego.

- Z kilku kandydatów wybrano najlepszych. Stypendia otrzyma dwóch uzdolnionych uczniów, którzy biorą udział w wielu konkursach, osiągają sukcesy oraz mają wysokie wyniki w nauce - zaznaczała dyrektor szkoły, Renata Dyrda.

Tegoroczni stypendyści to Mariusz Janosz, uczeń klasy IIa o profilu matematycznym (otrzymał wyróżnienia w wielu konkursach matematycznych i fizycznych, m.in. Międzynarodowym Konkursie Matematycznym "Kangur", konkursie matematycznym "Alfik" czy Wojewódzkim Konkursie Matematycznym) oraz Tymoteusz Ciesielski, uczeń klasy IIb o profilu matematycznym (m.in. laureat Regionalnego Konkursu Matematycznego, wyróżniony w Ogólnopolskim Sejmiku Matematyków czy konkursie Kangur Matematyczny).

Laureaci odebrali nagrody z rąk księcia Alberta Czetwertyńskiego, który specjalnie na tę okazję przyjechał do Pszczyny. - To wielki zaszczyt, że mogę tutaj być, brać udział w waszej uroczystości i w jakiś sposób przyczynić się do wyróżnienia dwóch uczniów, którzy wykazali się wspaniałymi wynikami, nie tylko w szkole - mówił książę Albert Czetwertyński. - To jest inwestycja w was, młodych ludzi, którzy w tej szkole dostajecie bardzo dobre przygotowanie do życia i świetne wykształcenie. Mamy nadzieję, że wprowadzicie w tym społeczeństwie jakąś zmianę. Tego można się spodziewać tylko od młodych. Gratuluję wspaniałych wyników, jakie uczniowie z Pszczyny osiągają i tego potencjału, który społeczeństwu polskiemu przynosicie - podkreślał książę.

Gratulujemy Uczniom i ich Rodzicom!

Źródło: http://wiadomosci.pless.pl/

Współpracujemy
Wiedziałeś, o tym, że używasz starej wersji przeglądarki Internet Explorer? Zaktualizuj przeglądarkę teraz!