Wycieczka klasy III a do Katowic

15 listopada pojechaliśmy na wycieczkę do TVS w Katowicach. Telewizja ta działa od 2008 r. i jest telewizją ogólnopolską, promującą nasz region. Telewizja TVS nadaje programy głównie w gwarze śląskiej.
Podczas pobytu w TVS mogliśmy zobaczyć jak tworzy się programy telewizyjne, jak wygląda studio i reżyserka. Zwiedzanie reżyserki przedstawiło nam stronę techniczną tworzenia telewizji. Mieliśmy przyjemność zobaczyć nagrywanie programu „Szlagierowa lista TVS”, spotkać na żywo znanego śląskiego autora Marka Szołtyska.
Dzięki wizycie w telewizji wiemy, jak powstaje to, co oglądamy na co dzień w telewizorze.
W drodze powrotnej zwiedziliśmy Muzeum Śląskie. Muzeum to znajduje się na terenie dawnej kopalni węgla kamiennego. Jest to szczególne miejsce, ponieważ aż 3 poziomy muzeum znajdują się po ziemią. W czasie zwiedzania oglądaliśmy różne zbiory archeologiczne z tereny Śląska, zbiory kultury ludowej, pocztówki, dokumenty i różne przedmioty codziennego użytku. Dowiedzieliśmy się wielu ciekawych rzeczy na temat Śląska i jego mieszkańców. Pokazano nam jak dawniej żyli ludzie i jak wyglądały ich rzeczy. Zwiedziliśmy również Laboratorium przestrzeni teatralnych oraz galerię śląskiej sztuki sakralnej. Bardzo ładna jest też wieża widokowa. To była udana, bardzo pouczająca i ciekawa wycieczka.
Milena Wrona, Bartosz Benek kl. III a

Współpracujemy
Wiedziałeś, o tym, że używasz starej wersji przeglądarki Internet Explorer? Zaktualizuj przeglądarkę teraz!