Światłość w ciemności świeci - nasze rozśpiewane jasełka

Tradycją naszej szkoły są coroczne jasełka środowiskowe przygotowywane przez uczniów pod opieką nauczycieli. 20 grudnia 2016 r. o godzinie 17.00 w pięknie udekorowanej sali gimnastycznej zebrali się mieszkańcy Studzienic oraz zaproszeni goście.
Na początku zostały wręczone nagrody w międzyszkolnym konkursie plastycznym „Święci uśmiechnięci” oraz statuetka „Przyjaciel szkoły”, którą za wieloletnie wspieranie naszej placówki oraz zajęcia organizowane dla dzieci, odebrały Panie z Koła Gospodyń Wiejskich w Studzienicach.
Po części oficjalnej publiczność po raz kolejny mogła przeżyć historię Marii i Józefa szukających schronienia, którzy po bezowocnych poszukiwaniach zdecydowali się przenocować w stajni. Uczniowie przedstawili opowieść o narodzeniu Jezusa wplecioną w historię powstania pierwszego przedstawienia jasełkowego zorganizowanego przez św. Franciszka, który natchniony historią opowiedzianą przez zwierzęta, postanowił wraz ze współbraćmi i z udziałem zwierząt, odtworzyć jej przebieg. Do małego Jezuska przybyli również pasterze, ptaszki, a także honorowi goście w postaci trzech mędrców, którzy złożyli dzieciątku dary i oddali pokłon. Całość przedstawienia przeplatana była tańcami i radosnymi bożonarodzeniowymi piosenkami.
Dziękujemy wszystkim, którzy pomogli nam w organizacji tego wyzwania.
[AG, KP, MB]

Jasełka w fotoobiektywie Pani Agnieszki Szafron - zobacz album

Współpracujemy
Wiedziałeś, o tym, że używasz starej wersji przeglądarki Internet Explorer? Zaktualizuj przeglądarkę teraz!