KLASA VIII

DRODZY UCZNIOWIE!

BIEŻĄCE MATERIAŁY I ZADANIA DO WYKONANIA BĘDĄ DLA WAS UMIESZCZANE W ZAKŁADCE ZADANIA DOMOWE NA DZIENNIKU ELEKTRONICZNYM, ALE RÓWNIEŻ TU NA STRONIE, GDYŻ CZASEM DZIENNIK MIEWA PROBLEMY TECHNICZNE. TAM JE SYSTEMATYCZNIE SPRAWDZAJCIE, ZAŚ PONIŻEJ ZNAJDZIECIE TE SAME MATERIAŁY, LECZ Z AKTYWNYMI LINKAMI DO E-PODRĘCZNIKÓW, QUIZÓW, FILMIKÓW I INNYCH DO STRON, KTÓRE POMOGĄ WAM W WYKONANIU PRZYDZIELONYCH ZADAŃ. Powodzenia!

TYDZIEŃ 3: 30.03 - 03.04.2020

JĘZYK POLSKI

3.04. - Temat 13: KLIKNIJ

2.04. - Temat 12: KLIKNIJ  TERMIN do 8.04

1.04. - Temat 11: KLIKNIJ  TERMIN do 3.04   A to ciekawe: ZOBACZ

30.03. - Temat 10: KLIKNIJ

JĘZYK ANGIELSKI

2.04. - Proszę poćwiczyć nazwy materiałów i substancji z Quizlet: KLIKNIJ. Proszę zrobić zadania w ćwiczeniach ze strony 67. Załączam odpowiedzi.

Poćwiczcie, bo o 14.30 zapraszam na Quizizz Life :-) - Test dla zabawy z tego materiału. Good luck

1.04. - Źródło kart pracy i ćwiczeń oraz link do lekcji: KLIKNIJ  Linki do zadań dodatkowych:  Quiz 1: KLIKNIJ     Quiz 2: KLIKNIJ 
Jeśli wykonasz zadania na stronie internetowej, nie trzeba uzupełniać kart pracy.

31.03. - Linki potrzebne w trakcie realizacji poniższej karty pracy do lekcji:   3.13 KLIKNIJ     3.15 KLIKNIJ

Link do Quizlet Inventions - wynalazki: KLIKNIJ 

JĘZYK NIEMIECKI

1.04. - Lekcja tu: KLIKNIJ

30.03. -  Lekcja tu: KLIKNIJ

MATEMATYKA

W dniach, w których powinna odbywać się matematyka, czyli w poniedziałki, środy i piątki, proszę zaglądać na stronę KLIKNIJ. Będą się tam regularnie pojawiać tematy i zagadnienia do przepracowania. Materiały będą zawierać zestawy powtórzeniowe, oraz filmiki przybliżające wiadomości z geometrii przestrzennej. Pozwolą Wam one oswoić się z nowym materiałem. W ten sposób łatwiej będzie Wam przyswajać wiadomości, które będziemy omawiać na lekcjach zaraz po powrocie do szkoły. W sprawach niezrozumiałych proszę się ze mną kontaktować przez dziennik elektroniczny. 
Zestawy zadań powtórkowych KLIKNIJ

 

BIOLOGIA

HISTORIA

30.03. - Temat: Od stalinizmu do małej stabilizacji. KLIKNIJ

WOS

31.03. -  Lekcja w poniższym pliku: 

FIZYKA

2.04. - Temat: Zjawisko cienia i półcienia. Proszę zobaczyć film: ZOBACZ. W komentarzach pod filmem można zostawiać uwagi i wątpliwości. Udzielać innym porad :)
Po filmie i zadaniach rozwiązujemy test w formularzach Google: KLIKNIJ Rozwiązanie testu jest obowiązkowe, najważniejsza w nim jest odpowiedź na pierwsze pytanie. Test będzie aktywny do dnia 8 kwietnia 2020.

GEOGRAFIA

31.03. - Zapisz w zeszycie temat: Tornada i cyklony tropikalne w Ameryce Północnej. Następnie wejdź na stronę internetową: KLIKNIJ i przeczytaj najważniejsze informacje oraz obejrzyj umieszczony tam filmik. Następnie do 03.04 wykonaj sam rysnotkę z tego tematu. Przykłady wykonania w pliku pdf. Wyślij ją na adres SoniaWiatr@onet.pl skan, zdjęcie itp. 

CHEMIA

30.03. - Temat: Kwasy metanowy. Lekcja w poniższym załączniku. Lekcja on-line odbędzie się w piątek 3 kwietnia o godzinie 10:00, szczegóły pojawią się w wiadomości przesłanej na dziennik. 

INFORMATYKA

Kontynuacja Kursu 4 na code.org. Przypominam, że jeśli ktoś nadal nie odnalazł danych do logowania, proszę o kontakt przez dziennik lub Messenger.

WDŻ

31.03. - Zapoznaj się z filmem: KLIKNIJ

EDB

Pierwsza pomoc przedmedyczna. Zobaczcie FILM i zapiszcie w zeszytach odpowiedź na polecenie nr 2- a,b,c,d,strona 84 w rubryce ĆWICZENIA

RELIGIA

2.04. - Temat: Reforma katolicka – Sobór Trydencki. Przeczytaj artykuły: PRZECZYTAJ oraz PRZECZYTAJ i uzupełnij karty pracy – lekcja 27 /str. 54/

31.03.- Temat: Ojcowie reformacji. Obejrzyj filmik: ZOBACZ, przeczytaj umieszczony pod nim artykuł i uzupełnij karty pracy na stronie 52.

WYCHOWANIE FIZYCZNE

Witam wszystkich bardzo serdecznie. Kolejny dzień zdalnej nauki za Wami. Powinniście się zrelaksować i wypocząć . Ale nie zapominajcie, że czynny wypoczynek jest bardzo ważny. Proponuję dzisiaj 21 ćwiczeń sprawnościowych z piłką. Pamiętajcie o wietrzeniu pokoju! Ruszajcie się, ćwiczcie – każdy w miarę swoich możliwości. KLIKNIJ

Kochani, włączcie filmik i zakręćcie ruletką. Dzisiaj ćwiczenia wzmacniające Wasze mięśnie! Wykonaj starannie wylosowane ćwiczenie, po każdym ćwiczeniu zrób 20 sekund przerwy. Ćwicz minimum 15 minut. Zachęcam do ćwiczeń! Powodzenia! W zdrowym ciele, zdrowy duch! KLIKNIJ

 

TYDZIEŃ 2: 23.03 - 27.03.2020

JĘZYK POLSKI

TEMAT 9: 27.03. KLIKNIJ

TEMAT 8: TERMIN DOWOLNY KLIKNIJ

DLA CHĘTNYCH: Powtórzenie z lektury:  KLIKNIJ        KLIKNIJ          KLIKNIJ

TEMAT 7: 25.03. KLIKNIJ    TERMIN do 30.03

TEMAT 6: 24.03 KLIKNIJ

TEMAT 5: 23.03. KLIKNIJ

JĘZYK ANGIELSKI

26.03. - Proszę poćwiczyć słownictwo związane z ochroną środowiska: KLIKNIJ i z krajobrazem: KLIKNIJ i wykonać zad 8 i 9 w ćwiczeniach str. 69.

25.03. - Proszę poćwiczyć słownictwo związane ze zwierzętami: KLIKNIJ i zrobić zadania w ćwiczeniach: zad. 5 str. 68 i zad. 6 str. 69.

24.03. - Proszę przypomnieć sobie słownictwo związane z opisywaniem POGODY. Oto link do interaktywnych fiszek i gier: KLIKNIJ. Proszę zrobić zad. 3 i 4 ze str. 68 w ćwiczeniach.
O godzinie 15.00 zapraszam na test QUIZIZZ z tego materiału. Spróbujemy zagrać „na żywo” dla wspólnej zabawy. O 14.55 wygeneruję kod i opublikuję go w naszej grupie w komunikatorze Messenger. Link do logowania LOGOWANIE. Quiz ten zostanie również umieszczony w naszej klasie na quizizz jako zadanie domowe na najbliższy tydzień. Proszę, aby osoby, które jeszcze się nie zapisały zrobiły to według wskazówek:

Instrukcja:
1. Proszę kliknąć w link: KLIKNIJ
2. Powinno ukazać się okienko: "Iwona P. invited you to a class on Quizizz".
3. Proszę wpisać imię i pierwsze 3 litery nazwiska (nazwisko nie musi być całe)
4. Proszę wpisać swój adres email.
5. Na koniec proszę kliknąć w okienko: ZAAKCEPTUJ ZAPROSZENIE

ZAJĘCIA KREATYWNE - JĘZYK ANGIELSKI

27.03. - Linki:   1. Zadanie łatwiejsze: KLIKNIJ           2. Zadanie trudniejsze: KLIKNIJ        

JĘZYK NIEMIECKI

23.03. i 27.03. ZADANIA: KLIKNIJ

MATEMATYKA

W dniach, w których powinna odbywać się matematyka, czyli w poniedziałki, środy i piątki, proszę zaglądać na stronę KLIKNIJ. Będą się tam regularnie pojawiać tematy i zagadnienia do przepracowania. Materiały będą zawierać zestawy powtórzeniowe, oraz filmiki przybliżające wiadomości z geometrii przestrzennej. Pozwolą Wam one oswoić się z nowym materiałem. W ten sposób łatwiej będzie Wam przyswajać wiadomości, które będziemy omawiać na lekcjach zaraz po powrocie do szkoły.
W sprawach niezrozumiałych proszę się ze mną kontaktować przez dziennik elektroniczny.

BIOLOGIA

27.03. - Temat: Pasożytnictwo niejedno ma imię. Lekcja w poniższym pliku. 

HISTORIA

27.03. - Temat: Stalinizm w Polsce. Dzisiaj dowiesz się jak żyli Polacy w okresie kultu jednostki: KLIKNIJ
Zapoznaj się podanymi rozdziałami:
1. Wprowadzenie.      2. Władza w rękach partii.     3. Inwigilacja i terror.     4. Socrealizm.
Dla wszystkich: ZOBACZ  (uwaga! uważnie przeczytajcie pytanie 4) 
Dla CHĘTNYCH: ZOBACZ
Po lekcji: Potrafisz wyjaśnić pojęcie stalinizmu.

23.03. - Zadania na dziś w poniższym pliku: 

WOS

24.03. - Lekcja wraz zadaniami do wykonania w poniższym pliku: 

FIZYKA

26.03.Temat: Światło i jego własności. Oglądamy film: ZOBACZ. Dla uzupełnienia można przeczytać w podręczniku temat ze stron 212 – 217.

Wykonujemy test do lekcji w formularzu google: TEST. Test będzie aktywny do środy 02.04.2020.

GEOGRAFIA

24.03. -  Zapisz w zeszycie temat: Środowisko przyrodnicze Ameryki. Obejrzyj FILMIK oraz FILMIK. Otwórz podręcznik str. 104-109 lub e-podręcznik i spróbuj wykonać rysnotkę do lekcji w zeszycie przedmiotowym. Proszę o przesłanie na maila SoniaWiatr@onet.pl zdjęcia wykonanej rysnotki do sprawdzenia.

CHEMIA

27.03. - Temat: Szereg homologiczny kwasów karboksylowych. Lekcja w załączniku. 

23.03. - Zadania na dziś w poniższym pliku: 

INFORMATYKA

Odszukaj w zeszycie Twoje dane do logowania na code.org i przystąp do zadań z Kursu 4. Wykonuj je w swoim tempie, wg możliwości, lecz tak, bym mogła zaobserwować przyrost pokonanych przez Ciebie zadań. Gdyby był kłopot z zagubionym hasłem, proszę napisać poprzez dziennik. Powodzenia!

EDB

Pozycja bezpieczna, przypomnijcie sobie i poćwiczcie w domu z bratem, siostrą, mamą. Poniżej linki do filmów:
KLIKNIJ          KLIKNIJ.      Trzylatka też potrafi, powodzenia.

WDŻ

24.03. - Zapoznaj się z filmem Higiena wieku dojrzewania KLIKNIJ

RELIGIA

26.03. - Obejrzyj filmik: ZOBACZ oraz zapoznaj się jeszcze raz z informacjami na temat świadka bierzmowania: KLIKNIJ

24.03. - przypomnij sobie warunki dobrej spowiedzi, zapoznaj się z obrzędami sakramentu bierzmowania: KLIKNIJ  oraz z rolą świadka bierzmowania: KLIKNIJ

ZAJECIA Z WYCHOWAWCĄ

25.03. - 31.03. - W ramach zaległego Dnia Kobiet proszę chłopców, aby wyszli na podwórko lub zostali w domu i zrobili zdjęcie czegoś co mogłoby być prezentem dla dziewczynek na Dzień Kobiet. Mogą to być kwiaty, coś dobrego do jedzenia, książka lub link do piosenki na youtube lub własnej piosenki lub cokolwiek innego. Proszę umieścić zdjęcia i linki na naszej grupie w komunikatorze Messenger. Proszę dziewczynki, aby odpowiednio pochwaliły prezenty chłopców również w komunikatorze.

WYCHOWANIE FIZYCZNE

Kochani, poćwiczcie w domu wraz z Hanią i Leonem - FILMIK. To tylko 20 min. - rozgrzewka przy muzyce, poćwiczcie pompki i mięśnie brzucha.
Potem jak będzie pogoda wyjdź na podwórko i zagraj z siostrą/ bratem w badmintona. Jeżeli jesteś sam, poodbijaj piłką. Powodzenia! Ruch to zdrowie!

Drodzy Uczniowie! Przestrzeganie prostych zasad pomoże wam utrzymać ciało i umysł w dobrej kondycji, a także wydajniej się uczyć. Dbajcie o siebie we wszystkich obszarach. Spożywajcie pełnowartościowe posiłki. Wysypiajcie się. Wietrzcie pomieszczenia, w których przebywacie. Zachowajcie równowagę między czasem poświęconym nauce i aktywnością fizyczną. W poniższym PDF przekazuję Wam propozycję ćwiczeń do wykonania w domu: 

TYDZIEŃ 1: 16.03 - 20.03.2020

JĘZYK POLSKI

TEMAT 1 do 23.03: KLIKNIJ

TEMAT 2 do 20.03: KLIKNIJ 

TEMAT 3  Sprawdź swoje wiadomości z historii i lektury "Kamienie na szaniec" - KLIKNIJ

TEMAT 4 do 23.03: KLIKNIJ

DLA CHĘTNYCH:

 • Dla chętnych film "Folwark zwierzęcy"  ZOBACZ TU
 • Przypomnij sobie omawiane lektury:
  Adam Mickiewicz „Pan Tadeusz”
  KLIKNIJ          KLIKNIJ          KLIKNIJ          KLIKNIJ          KLIKNIJ
  Adam Mickiewicz „Świtezianka”
  KLIKNIJ          KLIKNIJ
 • Poćwicz pisanie rozprawki 
 • Zobacz film biograficzny „Baczyński”   TVP Kultura 17.03 2020 r. 16.45

JĘZYK ANGIELSKI

Wtorek 17 marca 2020 r.
Proszę przepisać wypracowanie, które było zadane na czwartek 12 marca i przesłać na moją pocztę elektroniczną: iwpiech@interia.pl
Temat: Zostałeś poproszony/na o pomoc w zorganizowaniu wycieczki na imprezę sportową. Napisz krótką notatkę, w której:
• Podasz informacje na temat wycieczki:
• Opiszesz imprezę sportową;
• Wyjaśnisz, jak zapisać się na wycieczkę.
Długość wypowiedzi powinna wynosić od 50 do 120 słów.
Przydatne zwroty:
Attention! – Uwaga; Special announcement! – Specjalne ogłoszenie! We are pleased to announce… - Z przyjemnością ogłaszamy…
If you want to take part in… - Jeżeli chcesz wziąć udział w…
To take part, please… - Aby wziąć udział prosimy abyś….
If you’re interested… Jeżeli jesteś zainteresowany…
Proszę również z karty pracy, którą dostaliście na lekcji.
Proszę utrwalić słownictwo z zakresu „Social issues” wprowadzone na ostatniej lekcji.
Oto link do fiszek i gier interaktywnych z tego rozdziału:
Social problems: KLIKNIJ
Volunteering: KLIKNIJ
Korzystając ze słownika do rozdziału (ksero str. 157) proszę zrobić zadania ze str. 73 w ćwiczeniach (pierwotny termin to czwartek 12 marca).

Środa 18 marca 2020 r.
Proszę utrwalić słownictwo z zakresu „Crime”. Oto linki do fiszek i gier interaktywnych:
ĆWICZENIE 1
ĆWICZENIE 2
Następnie proszę zrobić zadanie 5 i 6 ze str. 74 w ćwiczeniach.

Czwartek 19 marca 2020 r.
Proszę utrwalić słownictwo z zakresu „Protesty”.
Oto link do interaktywnych fiszek i gier: ĆWICZENIE
Proszę zrobić zadanie 8 i 9 ze str. 74 w ćwiczeniach.

JĘZYK NIEMIECKI

W tym tygodniu powtarzamy czas przeszły czasowników regularnych- powtarzajcie znaczenie czasowników i ich formy.

ĆWICZENIE 1
ĆWICZENIE 2
ĆWICZENIE 3
ĆWICZENIE 4
ĆWICZENIE 5
ĆWICZENIE 6
ĆWICZENIE 7

MATEMATYKA

W dniach, w których powinna odbywać się matematyka, czyli w poniedziałki, środy i piątki, proszę zaglądać na stronę KLIKNIJ. Będą się tam regularnie pojawiać tematy i zagadnienia do przepracowania. Materiały będą zawierać zestawy powtórzeniowe, oraz filmiki przybliżające wiadomości z geometrii przestrzennej. Pozwolą Wam one oswoić się z nowym materiałem. W ten sposób łatwiej będzie Wam przyswajać wiadomości, które będziemy omawiać na lekcjach zaraz po powrocie do szkoły.
W sprawach niezrozumiałych proszę się ze mną kontaktować przez dziennik elektroniczny.

Zestawy zadań powtórkowych KLIKNIJ 

BIOLOGIA

Sprawdź, czy wykonałaś / wykonałeś zadania w ubiegły piątek (roślinożerność). Jeśli nie - uzupełnij.
KLIKNIJ   KLIKNIJ   KLIKNIJ

Zadanie na dziś to powtórka z ewolucji.
1. Skąd wiemy, że ewolucja ma miejsce - zobacz film: ZOBACZ
2. Wykonaj 4 ćwiczenia znajdujące się na końcu lekcji na str.: ZOBACZ
3. Możesz też zobaczyć film z serii: Był sobie człowiek - NEANDERTALCZYK     ZOBACZ

Zachęcam do obejrzenia w TVP 1 filmów dokumentalnych z serii "Natura w jedynce":
wtorek, godz. 12.50 "Olbrzymy z antarktycznych głębin"
środa, godz. 12.55 "Pole pełne życia"
czwartek, godz. 12.45 "Chile: dzika podróż"
piątek, godz. 13.00 "Leming - mały olbrzym północy"
sobota, , godz. 12.40 "Fascynujący świat: Mózg w niebezpieczeństwie"

HISTORIA

20.03. - Powtórzenie " W cieniu Wielkiej Trójki" - E-PODRĘCZNIK; wykonaj ćwiczenie 4, 5, 8, 10,12.
16.03. Zachęcam do obejrzenia: Kryzys atomowy (seria: Archiwum zimnej wojny)

WOS

Bardzo proszę, aby uczniowie w ramach powtórki spróbowali popracować w tym tygodniu z poniższymi interaktywnymi ćwiczeniami:

ĆWICZENIE 1
ĆWICZENIE 2
ĆWICZENIE 3
ĆWICZENIE 4
ĆWICZENIE 5
ĆWICZENIE 6

FIZYKA

Zapraszam do sprawdzenia rozwiązań zadań domowych zadanych jeszcze na lekcjach:

Zadanie 1: SPRAWDŹ TU
Zadanie 2: SPRAWDŹ TU
Zadanie 3: SPRAWDŹ TU
Zadanie 4: SPRAWDŹ TU
Zadanie 5: SPRAWDŹ TU

W razie wątpliwości zapraszam do komentowania tych filmów - nie tylko zadawania pytań, ale jeśli ktoś może komuś pomóc to proszę odpowiadać dyskutować.

Te zadania podsumowują dział Drgania i Fale.

Kolejnym, który rozpoczniemy, będzie Optyka, zachęcam aby już poszperać w internecie, książkach, encyklopediach.

GEOGRAFIA

16-27.03. Pobierz plik i wykonaj zadania:

CHEMIA

20.03. - Glicerol. Zachęcam do powtórki o glicerolu, skorzystaj z E-PODRĘCZNIKA. Znajdź nagłówek „Zadania” i od tego momentu zacznij pracę. Postaraj się najpierw rozwiązać te zadania samodzielnie, a potem możesz sprawdzić swoje odpowiedzi.

16.03 -19.03. Zachęcam do powtórzenia wiadomości o szeregu homologicznym alkoholi. Jest tam też kilka zadań, które można wykonać, a następnie sprawdzić odpowiedź. POĆWICZ TU

Ponadto: Sprawdź się TU: 

WDŻ

Zapoznaj się z filmem Zmiany psychiczne w okresie dojrzewania - ZOBACZ TU

RELIGIA

 • zastanów się nad imieniem - patronem do bierzmowania,
 • poszukaj informacji na temat tego świętego,
 • przypomnij sobie 10 Przykazań Bożych, 6 Prawd Wiary i 7 Sakramentów Świętych,
 • odwiedź kanał na youtube "Mocni w duchu". Weź udział w nabożeństwie online, wysłuchaj kazania, posłuchaj piosenek. KLIKNIJ

WYCHOWANIE FIZYCZNE

W ramach zajęć ruchowych i relaksacyjnych proszę posprzątaj swój pokój - na biurku, pod biurkiem, cała podłoga, pod i za łóżkiem. Rozpakuj swój plecak, który może jeszcze leży w kącie od środy.... Podczas sprzątania uchyl okno. Powodzenia!

Wykonując zadania z innych przedmiotów, zrób sobie przerwę, zagraj w ruletkę...zakręć kołem i wykonuj każde cwiczenie przez 20 s. LINK DO ĆWICZEŃ

Współpracujemy
Wiedziałeś, o tym, że używasz starej wersji przeglądarki Internet Explorer? Zaktualizuj przeglądarkę teraz!