KLASY VI

.

DRODZY UCZNIOWIE!

BIEŻĄCE MATERIAŁY I ZADANIA DO WYKONANIA BĘDĄ DLA WAS UMIESZCZANE W ZAKŁADCE ZADANIA DOMOWE NA DZIENNIKU ELEKTRONICZNYM, ALE RÓWNIEŻ TU NA STRONIE, GDYŻ CZASEM DZIENNIK MIEWA PROBLEMY TECHNICZNE. TAM JE SYSTEMATYCZNIE SPRAWDZAJCIE, ZAŚ PONIŻEJ ZNAJDZIECIE TE SAME MATERIAŁY, LECZ Z AKTYWNYMI LINKAMI DO E-PODRĘCZNIKÓW, QUIZÓW, FILMIKÓW I INNYCH DO STRON, KTÓRE POMOGĄ WAM W WYKONANIU PRZYDZIELONYCH ZADAŃ. Powodzenia!

TYDZIEŃ 3: 30.03 - 03.04.2020

JĘZYK POLSKI

2.04. - Temat 10 KLIKNIJ TERMIN 8.04

1.04. - Temat 9: KLIKNIJ TERMIN do 7.04

31.03. - Temat 8: KLIKNIJ

30.03.Temat 7: Przez zabawę nauka – potrenuj ortografię, sprawdź swoją wiedzę z lektur obowiązkowych. KLIKNIJ

JĘZYK ANGIELSKI (30.03 - 3.04.)

Lekcje na ten tydzień znajdziesz w poniższych plikach.

MATEMATYKA

Klasa VI a - Lekcje na ten tydzień odczytacie klikając TUTAJ. Życzę Wam powodzenia w pokonywaniu kolejnych schodków do wiedzy!

Klasa VI b - Zgodnie z planem lekcji, zadania do wykonania na kolejnych lekcjach odczytasz, klikając TUTAJ. Powodzenia!

HISTORIA 

Klasa VIa 02.04/Klasa VIb 31.03  Zobacz: KLIKNIJ    Poćwicz: ćw., s.68-69/ ćw.1,2,3

Klasa VIa/Klasa VIb:  30.03. - Zobacz: KLIKNJ

BIOLOGIA

KLASA VI a - 1.04./ KLASA VI b - 3.04.Temat: Sprawdzian z "Eduelo". Zaloguj się na stronie EDUELO w dniu sprawdzianu. Odbierz wiadomość, rozwiąż test. Powodzenia.

TECHNIKA

Klasa VIa - TERMIN 25.03. - 8.04.

Kontynuujemy pracę - ozdoba wielkanocna. Proszę pamiętać, że ocenie podlegać będą tylko prace wykonane spośród moich propozycji. Jeśli inne, to tylko te, na wykonanie których uzyskaliście moją zgodę. Na zajęciach techniki uczymy się między innymi posługiwać instrukcją i precyzyjnie wykonywać polecenia. Kolejne propozycje prac znajdziesz w pliku:

PLASTYKA

Klasa VI b - 1.04. - Święta Wielkanocne zbliżają się wielkimi krokami. W tym tygodniu proponuję Ci obejrzeć film o zapomnianych tradycjach tego okresu. O wielu z nich usłyszysz pierwszy raz i bardzo Cię zadziwią. Jedną z wielu tradycji, choć nie została wymieniona w filmie, jest tradycja wysyłania życzeń świątecznych. Proponuje Ci wykonanie świątecznej kartki i wysłanie jej do kogoś bliskiego. W tym trudnym czasie można zrobić zdjęcie takiej kartce i wysłać je do rodziny i znajomych. Tym razem nie musisz, ale możesz wysyłać zdjęcie pracy do mnie.  ZOBACZ

MUZYKA

2.04. - Lekcja tu: ZOBACZ

INFORMATYKA I ZAJĘCIA KREATYWNE

W tym tygodniu, w ramach akcji KARTKA DLA MEDYKA wybierzcie sobie dowolny edytor grafiki dostępny na Waszym komputerze, tablecie, laptopie, telefonie. Może to być Paint, TuxPaint, Gimp, Szkic... Co tam macie. Narysujcie kartkę. Niech to będzie nasze podziękowanie za ich trudną pracę i znak, że doceniamy i jesteśmy im wdzięczni. Ten obecny czas jest dobrą okazją na rozmowy, wypowiedzi, rysunki na temat pracy lekarzy, pielęgniarek, ratowników medycznych i wszystkich pracowników służby zdrowia. Jeśli akurat kto inny zajmuje Wasz komputer, narysuj tą kartkę i zrób jej zdjęcie.

Wykonaną pracę prześlijcie mi na maila kplawecka@zspstudzienice.pl, przez WhatsAppa, Messengera. Znacie mój numer. Termin 03.04.2020

WDŻ

31.03. - Zapoznaj się z tematem i wykonaj ćwiczenia: KLIKNIJ

RELIGIA

Klasa VI a i VI b wg planu lekcji: 30.03./1.04.
Wysłuchaj Ewangelii przeznaczonej na Niedzielę Palmową KLIKNIJ
Zilustruj wydarzenie wjazdu Pana Jezusa do Jerozolimy lub wyklej na kartce A4 palmę z suchych traw i kolorowych papierków. Pracę przynieś na lekcję religii po powrocie do szkoły.

Klasa VI a/Klasa VI b wg planu lekcji 31.03./2.04.
Obejrzyj film na youtube.com „Istota Triduum Paschalnego” KLIKNIJ
Napisz krótką notatkę na temat najważniejszych wydarzeń Wielkiego Tygodnia.

WF

Piłka siatkowa doskonalenie odbić (ćwicz w domu): KLIKNIJ
Ćwiczenia ogólnorozwojowe. ZOBACZ i poćwicz :-)

GODZINA WYCHOWAWCZA 

Klasa VI a - KLIKNIJ

Klasa VI b - Zapraszam na spotkanie na Zoomie o godzinie 11:00. Porozmawiamy o tym, jak najlepiej zorganizować szkolną pracę w domu. Każdy melduje się z ulubionym smakołykiem. Kod dostępu macie na zadaniu domowym. Będzie on obowiązywał na każdym naszym spotkaniu. Mam nadzieję, że pojawią się również inne osoby. Do zobaczenia.

TYDZIEŃ 2: 23.03 - 27.03.2020

JĘZYK POLSKI

TEMAT 6: 27.03 POTRENUJ: KLIKNIJ

TEMAT 5: 26.03. KLIKNIJ      Zadanie TERMIN do 2.04

TEMAT 4: 23.03. KLIKNIJ      Zadanie TERMIN do 26.03

JĘZYK ANGIELSKI

27.03. - Poniżej karta pracy. Odsłuchaj nagrania:  38 POSŁUCHAJ        39 POSŁUCHAJ       40 POSŁUCHAJ 
Linki do zadań interaktywnych:  KLIKNIJ oraz KLIKNIJ      


27.03. - Rozwiązania do zadań z ćwiczeń /plik pdf/: 
26.03. - Karta pracy do lekcji poniżej w pliku: 
23.03. - Proszę poćwiczyć słownictwo z rozdziału 5 wykonując interaktywne ćwiczenie: KLIKNIJ   Wskazówki w poniższym pliku: 

MATEMATYKA

Klasa VI a - Lekcje na ten tydzień odczytacie klikając TUTAJ. Życzę Wam powodzenia w pokonywaniu kolejnych schodków do wiedzy!

Klasa VI b - ZADANIE NA TERAZ i lekcje na ten tydzień odczytasz, klikając TUTAJ.

HISTORIA

23.03. - Podsumowanie działu "Kryzys Rzeczpospolitej" KLIKNIJ

Klasa VIa/Klasa VIb wg planu lekcji - 26.03./24.03.   TERMIN ZADANIA: do 30.03.

Lekcję znajdziesz TU: KLIKNIJ

BIOLOGIA

Klasa VIa/ Klasa VIb - wg planu lekcji 25.03./27.03. Temat: Przygotowujemy się do sprawdzianu.

 • Powtarzaj wiadomości o rybach płazach i gadach.
 • Obejrzyj filmik: GADY A PŁAZY FILMIK
 • Posłuchaj piosenki (możesz się jej nauczyć) GADZIE UROKI PIOSENKA
 • DLA CHĘTNYCH: Mozesz wydrukować i wypełnić /plik pdf/: 

GEOGRAFIA

27.03. - Klasa VI a Temat: Sprawdzian online - Ludność Europy. Spróbujemy zrobić sprawdzian online. Przypomnijcie sobie pytania, które podawałam na lekcji. Spokojnie wykonacie sobie ten sprawdzian o dowolnej dla Was porze dnia. Ale musicie wiedzieć, że tylko raz możecie na niego wejść. Link aktywuje się o 6:00 rano i będzie aktywny do godziny 23.59.   LINK: KLIKNIJ

27.03. - Klasa VI b Temat: Powtarzamy wiadomości z działu Ludność Europy.  W załączniku przesyłam przykładowe pytania do sprawdzianu/ kartkówki, która jest za tydzień. 

TECHNIKA

Klasa VIa - TERMIN 25.03. - 8.04.2020

Kontynuujemy pracę - ozdoba wielkanocna. Proszę pamiętać, że ocenie podlegać będą tylko prace wykonane spośród moich propozycji. Jeśli inne, to tylko te, na wykonanie których uzyskaliście moją zgodę. Na zajęciach techniki uczymy się między innymi posługiwać instrukcją i precyzyjnie wykonywać polecenia. Kolejne propozycje prac znajdziesz w pliku:

PLASTYKA

Klasa VI b - TERMIN ZADANIA do 30.03. - W ubiegłym tygodniu mieliście okazję odbyć wirtualny spacer po muzeum d'Orsay w Paryżu, gdzie mogliście obejrzeć obrazy wielu słynnych malarzy. Wybraliście 6, które zrobiły na Was największe wrażenie. Wśród tych wybranych znajdźcie ten, który jest przykładem perspektywy kulisowej. Informacje o tym, co to za perspektywa znajdziecie w podręczniku na str. 22. Następnie wykonajcie dowolną techniką plastyczną kopię tego obrazu, zróbcie zdjęcie i prześlijcie je do piątku na adres: alumam@wp.pl. 
Przypominam link do muzeum: ZOBACZ TU

MUZYKA

26.03. - Lekcja dostępna pod linkiem ZOBACZ

INFORMATYKA I ZAJĘCIA KREATYWNE

Dla chętnych - Nakręć krótki, około 2 minutowy film instruktażowy, w którym dzielisz się tym, co świetnie potrafisz robić (grać w ping ponga, sadzić kwiaty, grać na instrumencie, piec, robić fryzurę,...). Pamiętaj, to ma być instrukcja dla innych. Staraj się, żeby nie było Twojej twarzy. Zakończ film zdaniem: Jestem mistrzem w....

Zadanie z zajęć kreatywnych jest dwutygodniowe. Proszę o przesyłanie filmików na adres podany w zadaniu domowym. Termin 30.03.2020

W związku z obecną sytuacją komputery, tablety i telefony komórkowe są przez Was nieustannie używanie. Mam zatem propozycję w ramach lekcji informatyki:
Zastanówcie się ile sprzętów domowych, które macie obok siebie wykorzystuje nowoczesne technologie.
Jeśli masz w domu zmywarkę, opróżnij ją. Pomyśl ile w niej nowoczesnych technologii.
Jeśli masz w domu odkurzacz, zrób rodzinie przyjemność i wykorzystaj go do odkurzenia domu. Jeśli odkurzacz jest właśnie zepsuty, weź miotłę i pomyśl ile zawdzięczasz nowoczesnym technologiom.

Pralka i suszarka, pomyśl ile nowoczesnych technologii skrywają te urządzenia. W teakcie myślenia możesz zrobić pranie. Pamiętaj o segregacji kolorów! Ubrania jasne i ciemne należy prać osobno! Ważne jest też to, jaką zaprogramujesz temperaturę – tego za Ciebie nie zrobi technologia.
Robot kuchenny – tutaj możesz zaszaleć i zrobić rodzinie słodki poczęstunek!
Jeśli masz ochotę dowiedzieć się więcej, na temat AGD przyszłości zeskanuj poniższy kod QR. Termin 30.03.2020

Tymczasem #ZOSTANWDOMU i do dzieła!

Stworzenie i posługiwanie się awatarem, wydaje się, być dobrym pomysłem podczas pracy zdalnej. Do tego celu możemy wykorzystać na przykład aplikację Bitmoji (do pobrania ze sklepu Play lub po zeskanowaniu kodu QR z grafiki poniżej).
Stworzenie awatara jest bardzo proste, mamy dużo opcji do indywidualizacji wyglądu postaci, począwszy od włosów aż po kolor butów.
Gotową postacią możemy posłużyć się na licznych portalach.

Kody QR w pliku:

WDŻ

24.03.Zapoznaj się z rozdziałem Co to znaczy być kobietą lub mężczyzną? i wykonaj ćwiczenia: KLIKNIJ

RELIGIA

Klasa VI a i VI b wg planu w dzienniku:

 • Powtórz Dziesięć Przykazań Bożych, Pięć Przykazań Kościelnych oraz Siedem Grzechów Głównych.
 • Zastanowię się, jaka więź łączy mnie z Jezusem Dobrym Pasterzem? Wykonaj pracę plastyczną na kartce formatu A4, na temat: Ilustracja przypowieści Pana Jezusa, poznanej na lekcji, pod tytułem "Dobry Pasterz", z Ewangelii J 10, 1-11. Pracę przynieś na pierwszą lekcję religii po powrocie do szkoły.

WF

27.03. - Dbamy o zdrowie Piramida żywieniowa. ZOBACZ

Poćwicz w domu: KLIKNIJ

GODZINA WYCHOWAWCZA

Klasa VI b - Kliknijcie w link który otrzymaliście w zadaniu domowym i wklejcie tam Wasze uśmiechnięte zdjęcie z podpisem. Termin 25.03.2020
Przygotowuję dla Was w padlecie zabawę. Bądźcie czujni ponieważ informacja pojawi się w tym tygodniu, niekoniecznie wtedy gdy macie wychowawczą. Nie bójcie się, nie zajmie to dużo czasu i nie będzie z tego zadania domowego!

TYDZIEŃ 1: 16.03 - 20.03.2020

JĘZYK POLSKI

TEMAT 1 do 20.03: KLIKNIJ

TEMAT 2 do 24.03: KLIKNIJ

TEMAT 3 Wykonaj test na www.eduelo.pl pt. Przysłowia mądrością narodu.

JĘZYK ANGIELSKI

Proszę ćwiczyć i utrwalać słownictwo z rozdziału 6. Poniżej linki do interaktywnych fiszek i gier:
Choroby: KLIKNIJ
Jak radzić sobie z chorobą: KLIKNIJ
Urazy: KLIKNIJ I KLIKNIJ I KLIKNIJ

Poniżej link do folderu zawierającego gry do poszczególnych rozdziałów w podręczniku Brainy 6. Można powtórzyć i utrwalić słownictwo z poprzednich rozdziałów. KLIKNIJ

MATEMATYKA

 • Logujemy się na platformę www.eduelo.pl i rozwiązujemy dostępne quizy z przerobionych od początku roku tematów.
 • Zakładamy TABELĘ AKTYWNOŚCI MATEMATYCZNYCH /objaśnienie na dzienniku/ 
 • Klasa VI a - Pamiętaj o bieżącym uzupełnianiu w tabeli Twojej pracy z matematyki!

  - 20.03. - Zapisz w zeszycie temat: Obliczamy procent danej liczby. Uważnie zobacz filmik: KLIKNIJ i omawiane na nim przykłady zapisz starannie w zeszycie. Jeśli nadal czegoś nie rozumiesz lub wolisz zastosować naszą metodę ze strzałkami zobacz jeszcze filmik: KLIKNIJ. Czas na krótką gimnastykę i wykonaj ĆWICZENIE, a następnie wykonaj w zeszycie ćwiczeń wybraną metodą str.53 zad. 1 i 2.
  Polecam dla chętnych do 24.03 - ZBIÓR ZADAŃ zad. 1, 2, 3, 5,8, 10 - jak przesłać, opis na dzienniku

  -
  19.03 - Zapisz w zeszycie temat: Jakim procentem jednej liczby jest druga liczba? Uważnie obejrzyj filmik utrwalający: KLIKNIJ i wykonaj ćwiczenie: KLIKNIJ. Jeśli trzeba, wykonuj pomocnicze obliczenia w zeszycie.
  - 17.03. - Zapisz w zeszycie temat: Utrwalamy zamianę procentów na liczby i odwrotnie. Obejrzyj FILMIK i wykonaj ĆWICZENIE 
 • Klasa VI b - Pamiętaj o bieżącym uzupełnianiu w tabeli Twojej pracy z matematyki!

  -
  20.03. - Zapisz w zeszycie temat: Obniżki i podwyżki. Jeśli nadal masz kłopot z obliczaniem procentu z liczby to przypomnij filmik z 17.03 lub zobacz INNY.  Jeśli wszystko jasne, wykonaj w zeszycie ćwiczeń: str. 56 zad. 1 i 2. Możesz w zeszycie zapisywać pomocnicze obliczenia.
  Polecam dla chętnych do 24.03 - ZBIÓR ZADAŃ zad. 13, 14, 15, 18,19, 20 - jak przesłać, opis na dzienniku

  -
  19.03 - Zapisz w zeszycie temat: Jakim procentem jednej liczby jest druga liczba? Uważnie obejrzyj filmik utrwalający: KLIKNIJ i wykonaj ćwiczenie: KLIKNIJ. Jeśli trzeba, wykonuj pomocnicze obliczenia w zeszycie.
  - 17.03 - Zapisz w zeszycie temat: Utrwalamy obliczanie ułamka danej liczby: FILMIK ĆWICZENIE. Wybierz poziom trudności, z którym sobie poradzisz.

HISTORIA

Zachęcam do utrwalenia i uzupełnienia informacji na temat bitwy pod Wiedniem: KLIKNIJ
Zapraszam do zwiedzenia Pałacu Biskupów Krakowskich w Kielcach - unikalnej, polskiej budowli barokowej (film): KLIKNIJ
Podręcznik str.128, zeszyt ćwiczeń: zad. 1,2,3/s. 58-61

BIOLOGIA

Powtórz wiadomości o rybach i płazach. Zapoznaj się z filmami:
RYBY - KLIKNIJ
PŁAZY - KLIKNIJ I KLIKNIJ
STAWONOGI - KLIKNIJ

Zaloguj się na platformę edukacyjną www.eduelo.pl i rozwiązuj dostępne zadania. Twoja aktywność i jej wyniki zostaną ocenione.

Zachęcam do obejrzenia w TVP 1 filmów dokumentalnych z serii "Natura w jedynce":

wtorek, godz. 12.50 "Olbrzymy z antarktycznych głębin"
środa, godz. 12.55 "Pole pełne życia"
czwartek, godz. 12.45 "Chile: dzika podróż"
piątek, godz. 13.00 "Leming - mały olbrzym północy"

GEOGRAFIA

Pobierz plik i wykonaj zadania:

Klasa 6a:


Klasa 6b:

TECHNIKA

Obejrzyj film: Katamaran na http://jawi.edu.pl/

PLASTYKA

Proponuję Ci wirtualny spacer po muzeum d'Orsay w Paryżu. Wśród oglądanych obrazów wybierz 6 i napisz ich tytuły oraz twórców. KLIKNIJ

MUZYKA

Obejrzyj audycję muzyczną Adama Sztaby i IMIT dostępnej pod linkiem: KLIKNIJ

Spróbuj rozpoznać omawiane już na zajęciach rodzaje instrumentów i elementów dzieła muzycznego.

INFORMATYKA I ZAJĘCIA KREATYWNE

Nakręć krótki, około 2 minutowy film instruktażowy, w którym dzielisz się tym, co świetnie potrafisz robić (grać w ping ponga, sadzić kwiaty, grać na instrumencie, piec, robić fryzurę,...). Pamiętaj, to ma być instrukcja dla innych. Staraj się, żeby nie było Twojej twarzy. Zakończ film zdaniem: Jestem mistrzem w....

Zobacz filmy innych uczniów: KLIKNIJ

WDŻ

Zapoznaj się z rozdziałem Zdrowie na co dzień i wykonaj ćwiczenia - KLIKNIJ

RELIGIA

Klasa VI a - Karty do prywatnej modlitwy: Słowo Boże oraz komentarz z propozycją pytań do modlitwy. 


Klasa VI b - Karty do prywatnej modlitwy: Słowo Boże oraz komentarz z propozycją pytań do modlitwy. 

Odwiedź kanał na youtube "Mocni w duchu". Weź udział w nabożeństwie online, wysłuchaj kazania, posłuchaj piosenek. KLIKNIJ

LEKCJA WYCHOWAWCZA

Klasa VI a Temat 1  KLIKNIJ

WF

Poćwicz w domu: KLIKNIJ

Współpracujemy
Wiedziałeś, o tym, że używasz starej wersji przeglądarki Internet Explorer? Zaktualizuj przeglądarkę teraz!