Noc z kodowaniem

Noc z piątku na sobotę (9/10 czerwca) chętni uczniowie klasy V mogli spędzić w szkole. Nie był to jednak czas spędzony na siedzeniu w ławce, pisaniu kartkówek czy poprawianiu ocen.

W tym dniu po wyczerpującym wieczorze u Angeliki, piątoklasiści zabrali się za kodowanie.

Wieczór rozpoczął się podchodami z QR Kodami. Skanując QR Kody przemieszczali się po podwórku szkolnym oraz szkole rozwiązując rebusy, zadania matematyczne, kalambury z przysłowiami. Szukali na terenie szkoły osób, które udzielały im wskazówek, a na końcu trafili do stołówki gdzie czekał na nich zdrowy, słodki poczęstunek, czyli truskawki, maliny, brzoskwinie i pomidorki.

Wieczór i noc wypełniło również ka dowanie obrazków, nauka harcerskich kodów takich jak: GA-DE-RY-Po-LU-KI, szyfr Cezara oraz tajny język "Mpa".

Oczywiście nie zabrakło zajęć sportowych na sali gimnastycznej, które w całości poświęciliśmy na ulubiony sport pani Przemyk - siatkówkę.

Potem była nauka programowania w Scratchu, w którym uczniowie wykonali animowaną pocztówkę z wakacji oraz film na dobranoc.

Noc była krótka, a poranek intensywny, ponieważ trzeba było posprzątać klasosypialnię, a część piątoklasistów spieszyła się na rajd PTTK.

OTO PROJEKTY POCZTÓWEK:

 

[KP]

 

Współpracujemy
Wiedziałeś, o tym, że używasz starej wersji przeglądarki Internet Explorer? Zaktualizuj przeglądarkę teraz!