Wyniki akcji charytatywnych i ekologicznych 2020/21

 PODSUMOWANIE AKCJI CHARYTATYWNYCH I EKOLOGICZNYCH W R. SZK. 2020/21

Pomimo okresowego zamknięcia szkół przez większość roku szkolnego, udało się przeprowadzić wiele całorocznych akcji charytatywnych lub charytatywno - ekologicznych. Niestrudzenie zbieraliśmy plastikowe nakrętki na rzecz Filipka z SMA, srebrny złom w ramach akcji „Srebro na wagę złota”, monety dla Filipka oraz w ramach zbiórki „Dobra moneta”, znaczki, telefony komórkowe i tablety, zegarki tarczowe, okulary i puszki na cele misyjne w ramach projektu „ZbieramTo w szkole”, klucze w ramach akcji Werbistów „Klucz do nieba”. Również przez cały rok włączyliśmy się w zbiórkę używanej odzieży na rzecz Filipka Cholewy poprzez portal "Ubrania do oddania", ale ta, z przyczyn organizacyjnych była ogłoszona na razie w zawężonym kręgu.
Z ogromnym odzewem spotkała się przedświąteczna akcja "Dobre Dzieciątko", która była przeprowadzona wraz z Parafią św. Jana Chrzciciela i w tym roku również obdarowaliśmy podopiecznych Domu Opieki Społecznej w Pszczynie, co spotkało się z ich ogromną wdzięcznością.
Wielu uczniów angażowało się również pod nadzorem rodziców w segregowanie monet, kwestowanie, pomoc przy kiermaszach dobroczynnych na rzecz Maciusia i Filipka z SMA.
W październiku włączyliśmy się w akcję Fundacji Pomocy Humaniatrnej Redemptoris Missio "Opatrunek na ratunek" poprzez zbiórkę materiałów opatrunkowych. Klasy I przyłączyły się również do akcji „Znaki nadziei” i posadziły na terenie przyszkolnym cebulki żonkili.

Zaangażowanie uczniów oraz przedszkolaków w prowadzone akcje jest bardzo duże. Nasze wspieranie dzieł misyjnych poprzez udział w ogólnopolskim projekcie dla szkół i przedszkoli, również zostało w tym roku szkolnym nagrodzone certyfikatem „Szkoły z misją”. Niestety bardzo ograniczone możliwości działania z powodu lockdownu miało Szkolne Koło Wolontariatu. Udało się zaangażować kilku wolontariuszy do pakowania, ważenia i liczenia zebranych surowców. Z konta jednego z wolontariuszy na portalu ubraniadooddania.pl współpracującego z pszczyńską fundacją „Omnibus”, regularnie oddawana była używana odzież zebrana na rzecz leczenia chorego Filipka .

Również prowadzone akcje ekologiczne pomagają kształtować właściwe postawy - wzrasta świadomość uczniów i rodziców dotycząca wpływu ich zachowań na stan otaczającego środowiska. Pomimo pracy zdalnej prowadzono zbiórki baterii, telefonów i puszek. Dzięki prowadzonym w szkole akcjom zmniejszono ilość odpadów, a znacząca ich część trafiła do utylizacji lub recyklingu. Promowano też akcję „Sprzątanie Świata”. Przeprowadzono zajęcia w klasach: "Plastik? Rezygnuję. Redukuję. Segreguję."

Za każdy rodzaj zaangażowania i dzieciom, i uczniom i Wam rodzice gorąco dziękujemy!

Zespół ds. akcji charytatywnych, ekologicznych oraz Szkolne Koło Wolontariatu

 

 

Współpracujemy
Wiedziałeś, o tym, że używasz starej wersji przeglądarki Internet Explorer? Zaktualizuj przeglądarkę teraz!