Welcome to our school, dear Erasmus friends!

Zespół Szkolno-Przedszkolny w Studzienicach miał przyjemność gościć nauczycieli z Belgii, Finlandii, Łotwy, Norwegii i Słowacji w ramach programu Erasmus+. Nasza szkoła realizuje projekt współpracy na rzecz innowacji i wymiany dobrych praktyk oraz partnerstwa strategicznego w dziedzinie kształcenia pod tytułem: The ICT road to STEM through TCC. (The Information and Communications Technology road to Science, Technology, Engineering and Mathematics through Transnational Collaboration and Communication).

Wizytę europejskich nauczycieli w Polsce rozpoczęliśmy od powitania w poniedziałek 23 października, podczas którego zaprezentował się nasz Regionalny Zespół Pieśni i Tańca "Gryfne Bajtle" oraz uczniowie w układzie taneczno-muzycznym "Waving flags".

W pierwszym dniu pobytu europejskich nauczycieli w naszej szkole przedstawiliśmy gościom film Tomasza Bagińskiego "Animowana Historia Polski" oraz prezentację multimedialną "Historia naszej szkoły". Goście brali także udział w quizach o Polsce oraz o polskich naukowcach i wynalazcach, przygotowanych przez naszych nauczycieli z wykorzystaniem technologii komunikacyjno-informacyjnych i aplikacji Plickers oraz Kahoot.

Po południu goście uczestniczyli w warsztatach ICT, przygotowanych przez naszych nauczycieli pt. “Stop motion animation with the app JellyCam”.

W tym dniu europejscy nauczyciele, których uczniowie znali dotychczas z wirtualnych wideokonfencji, odwiedzili poszczególne klasy... Ale o tym w następnej relacji.

[HN]

Współpracujemy
Wiedziałeś, o tym, że używasz starej wersji przeglądarki Internet Explorer? Zaktualizuj przeglądarkę teraz!