"Z biegiem Wisły" - Powiatowy Konkurs Historyczno-Przyrodniczy

5 grudnia br. w ZSP w Studzienicach odbył się interdyscylinarny konkurs historyczno-przyrodniczo-informatyczny "Z biegiem Wisły". Tematyka konkursu dotyczyła rzeki Wisły (historii spławu wiślanego oraz nadwiślańskiej przyrody), w związku z ustanowieniem przez Sejm Rzeczpospolitej roku 2017 – Rokiem Rzeki Wisły.

W potyczkach wzięło udział 9 dwuosobowych zespołów ze szkół podstawowych z terenu powiatu pszczyńskiego. Uczniowie wypełnili test wiedzy oraz wykonali zadania praktyczne przygotowane w oparciu o wskazane zagadnienia.

Uczestnicy musieli wykazać się nie tylko swoją wiedzą historyczną o spławie wiślanym oraz przyrodniczą o faunie i florze, ale również zaprezentować umiejętności takie jak: praca z mapą, ilustracją czy odczytywanie danych z wykresu. Test został przygotowany w aplikacji Kahoot. Uczestnicy konkursu zostali zapoznani z zasadami działania programu, a następnie na tabletach rozwiązali quiz.

Bardzo dobrze poradziły sobie z tymi zadaniami drużyny z SP nr 2 im. Jadwigi Śląskiej w Pszczynie, SP nr 6 z Czarkowa oraz SP nr 16 ze Studzienic, które uplasowały się na podium. Wszystkim uczestnikom oraz ich opiekunom serdecznie gratulujemy!

Nad konkursem czuwała komisja w składzie: dr Halina Nocoń - dyrektor ZSP Studzienice, mgr Zofia Świergolik – nauczyciel przyrody w ZSP Studzienicach oraz mgr Katarzyna Pławecka – pedagog, nauczyciel informatyki w ZSP w Studzienicach. Serdecznie dziękujemy za owocną współpracę oraz okazaną życzliwość.


Organizatorzy konkursu:
Aleksandra Gregorczyk
Agnieszka Chlebek-Rolska

Współpracujemy
Wiedziałeś, o tym, że używasz starej wersji przeglądarki Internet Explorer? Zaktualizuj przeglądarkę teraz!