Promocja naszej szkoły na Kongresie Rozwoju Systemu Edukacji w Warszawie

Nauczyciele Szkoły Podstawowej nr 16 w Studzienicach na zaproszenie Fundacji Rozwoju Systemu Edukacji prezentowali swój projekt europejski na targach edukacyjnych Kongresu Rozwoju Systemu Edukacji Polskiej na Stadionie Narodowym w dniu 10 września 2018r.
Projekt "ENTER dla TIK - podniesienie jakości kształcenia poprzez rozwijanie kompetencji informacyjno-komunikacyjnych nauczycieli Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Studzienicach" został wyróżniony przez FRSE i zostaliśmy zaproszeni - jako jedna z trzech szkół w Polsce - do udziału w targach europejskich projektów. Jako beneficjent programu zarządzanego przez Fundację Rozwoju Systemu Edukacji przygotowaliśmy stoisko promujące nasz projekt, rozmawialiśmy z wieloma dyrektorami i nauczycielami z różnych stron Polski oraz udzielaliśmy wywiadów telewizyjnych i radiowych.
Szkoła w Studzienicach ma duże doświadczenie w zakresie realizacji projektów europejskich z różnych programów: COMENIUS, POWER, ERASMUS+. Zrealizowała 2 projekty europejskie w zakresie współpracy na rzecz innowacji i wymiany dobrych praktyk oraz partnerstwa strategicznego w dziedzinie kształcenia. Pierwszy „Living Maths” we współpracy z 5 krajami europejskimi, drugi: „The ICT road to STEM through TCC. (The Information and Communications Technology road to Science, Technology, Engineering and Mathematics through Transnational Collaboration and Communication) także realizowany był we współpracy ze szkołami z 5 krajów europejskich. Szkoła w ostatnich 10 latach realizowała także 6 projektów na rzecz doskonalenia kadr: 1 - zespołowy, 5 indywidualnych. Placówka zdobyła nagrodę w konkursie EDUinspiracje i otrzymał certyfikat jakości European Language Label.
Udział w kongresie i targach projektów na Stadionie Narodowym w Warszawie był promocją szkoły oraz pszczyńskiej edukacji i przestrzenią wymiany doświadczeń, dobrych praktyk oraz rozmów o realizacji europejskich projektów edukacyjnych, które poprawiają jakość, innowacyjność nauczania oraz jego atrakcyjność dla ucznia. Są wyrazem najnowszych trendów europejskich i światowych w zakresie edukacji. Mamy nadzieję, że nasze działania i projekty będą mieć wpływ na przyszłość naszych uczniów, ich dalszą edukację i pracę oraz społeczną aktywność!

 

Zobacz relację w programie Dziennik Regionu - Początek 5 minuta

Współpracujemy
Wiedziałeś, o tym, że używasz starej wersji przeglądarki Internet Explorer? Zaktualizuj przeglądarkę teraz!