SPRZĄTANIE ŚWIATA' 2018

„AKCJA - SEGREGACJA! 2 X WIĘCEJ, 2 X CZYŚCIEJ”

„Celem tegorocznej edycji jest wspomożenie selektywnej zbiórki odpadów.

To bardzo bardzo ważne ze względu na lepsze wykorzystywanie zasobów, które „zamrażamy” w odpadach oraz poszanowanie środowiska, oszczędność energii i wody. Ale jest to istotne także ze względu na konieczność osiągnięcia przez polskie gminy poziomu 30% recyklingu już w tym roku, a przez Polskę poziomu 50% recyklingu odpadów z gospodarstw domowych już za dwa lata, w roku 2020.
Aktualnie z gospodarstw domowych do recyklingu trafia ok. 13% odpadów, a musimy w ciągu dwóch lat zacząć zbierać ich poprzez selektywną zbiórkę trzykrotnie więcej!

Dlatego w tym roku podejmujemy odpadowe Wyzwania - w kolorach jak pojemniki do segregacji odpadów.” (źródło https://www.facebook.com/naszaziemia)

Realizując WYZWANIE 1 – NIEBIESKIE zwracamy się do rodziców naszych uczniów i wszystkich sympatyków szkoły o większą dbałość przy segregacji domowych śmieci. Chodzi o to, aby zwiększyła się ilość odpadów zbieranych w segregacji, a także czystość tak zbieranych odpadów. Szczegóły można znaleźć na stronie: http://naszaziemia.pl/programy/ssp/edycja-2018/

WYZWANIE 2 – ZIELONE realizujemy już od wielu lat zbierając co roku nawet ponad 100 zużytych telefonów komórkowych. Mamy nadzieję, że także w tym roku przyłączycie się do naszych akcji. Znowu będziemy zbierać baterie, puszki aluminiowe, zakrętki, płyty, kartridże, telefony, makulaturę…….Prosimy tylko, aby były spakowane i podpisane (baterie, puszki, płyty, kartridźe powinny być także policzone!).

Celem WYZWANIA 3 – BRĄZOWEGO jest podpisanie petycji do producentów i ustawodawcy o oznakowanie opakowań kolorem pojemnika, do którego należy je potem wrzucić. Można to zrobić, do końca września, odwiedzając stronę: https://secure.avaaz.org/pl/petition/

W WYZWANIU 4 – CZARNYM chodzi o pokazanie, że jest wiele osób, które segregują odpady - i robią to właściwie. Jeśli jesteście posiadaczami kont na social mediach proszę polubić nasz profil FB, zrobić sobie zdjęcie lub filmik jak segregujecie, opublikować je, oznaczyć nasz profil https://www.facebook.com/naszaziemia i w ten sposób zainspirować i motywować innych do segregacji.

Szkolny koordynator akcji Sprzątanie Świata
Z. Świergolik

Współpracujemy
Wiedziałeś, o tym, że używasz starej wersji przeglądarki Internet Explorer? Zaktualizuj przeglądarkę teraz!