Uroczysty Tydzień "Dla Niepodległej"

PONIEDZIAŁEK 5.11 - 100 lat Niepodległości na sportowo

W poniedziałek rozpoczęliśmy tydzień radosnego świętowania okrągłej rocznicy odzyskania niepodległości Polski. Ubrani w barwy narodowe, wyposażeni w gadżety polskiego kibica spotkaliśmy się na sali gimnastycznej, by pooglądać i pokibicować meczom siatkówki. Do rywalizacji w dwóch meczach stanęły drużyny: 1918 i 2018. Drużyny 1918 reprezentowali chłopcy i dziewczyny z klasy VIII, drużyny 2018 to uczniowie reszty naszych klas. Cała reszta szkoły wzorowo kibicowała. Do działania wkroczyły wuwuzele, pompony, flagi, no i ręce.

W pierwszym meczu wygrała drużyna 1918, w drugim meczu 2018. Wszyscy bawiliśmy się świetnie. 

Drugim etapem naszej sportowej rywalizacji był quiz o znanych polskich sportowcach ostatniego stulecia. Pojawiały się pytania o bokserów, pływczaki, piłkarzy i skoczków narciarskich. W tej rywalizacji klasa VIII zajęła pierwsze miejsce, a drugie klasa VII.
[KP]

WTOREK 6.11 - Muzycznie świętujemy urodziny Niepodległej

We wtorek, na jednej z lekcji, zebraliśmy się w sali gimnastycznej, by wybrzmiały piękne patriotyczne pieśni, które każdy Polak znać powinien. Usłyszeliśmy m.in. "Legiony", "Szarą Piechotę", "Kocham Cię Polsko", "Rotę" i inne podniosłe pieśni związane z losami naszej Ojczyzny. Nie mogło też zabraknąć uroczyście odśpiewanego Hymnu Polski, a wszystko z akompaniamentem nauczycielki muzyki P.  A. Szajnowskiej.
[HK]

ŚRODA 7.11 - Historycznie o Niepodległości - wyjazdy na wystawy i do kina

W środę świętowaliśmy poza szkołą. Wszystkie klasy pojechały do Multikina w Czechowicach oraz do Muzeów i na wystawy.

Klasy I i II zobaczyły film "Legendy polskie" i posłuchały prelekcji nt. patriotyzmu i odzyskania przez Polskę Niepodległości.

Klasy IV i klasa V a zobaczyły film "Gwiazda Kopernika" oraz obejrzały Wystawę w Stajniach Książęcych „Orzeł Czarny. Orzeł Biały. Ziemia Pszczyńska 1914-1922. W stulecie odzyskania przez Polskę niepodległości.”

Klasa V b obejrzała film "Sekrety wojny" oraz odwiedziła Muzeum Militariów i Muzeum Prasy Śląskiej.

Klasa VI również film "Sekrety wojny" oraz Wystawę w Stajniach Książęcych „Orzeł Czarny. Orzeł Biały" Zbrojownię w Muzeum Zamkowym.

Klasy VII i VIII zobaczyły film "Dywizjon 303" oraz Wystawę w Stajniach Książęcych "Orzeł Czarny. Orzeł Biały" i odwiedziły Zbrojownię w Muzeum Zamkowym.
[HK]

CZWARTEK 8.11 - Artystycznie i aktywnie świętujemy urodziny Niepodległej

W czwartek wszystkie klasy spotykały się na jednej ze swoich lekcji w sali gimnastycznej, żeby spędzić kilka chwil na wspólnej zabawie i rywalizacji z grami planszowymi. Były to gry wyjątkowe, bo o Polsce. Uczniowie zgromadzili się między następującymi grami: Monopoly POLSKA, Memory Polska, Memory - Śląskie słowa, 5 sekund POLSKA, Polska Luxtorpeda, Kocham Cię Polsko i wiele innych. Na tych, którzy nie lubią gier planszowych czekały puzzle o Polsce oraz kolorowanka XXL. 

Ta godzina była luźniejszą odskocznią od lekcji oraz kolejną lekcją o naszej Ojczyźnie.
[KP]

PIĄTEK 9.11 - Akademia "Dla Niepodległej" i szkolny quiz wiedzy o Niepodległej

Relacja i zdjęcia z akademii w kolejnej aktualności na naszej stronie.

Uczniowie klasy VIII ochoczo przystąpili do quizu wiedzy o Niepodległej przygotowanego przez P. Dyrektor w programie Kahoot. Aby stanąć na konkursowym podium nalezało się wykazać przede wszystkim wiedzą, ale też refleksem przy wskazywaniu prawidłowej odpowiedzi spośród 4 podanych. Quiz składał się z 20 historycznych pytań, z którymi uczniowie świetnie sobie poradzili, zaś zwycięzcami zostali Jakub  M. i Nikodem. Brawo!
[HK]

Przez cały tydzień powstawały w klasach okolicznościowe gazetki. Oto one:

Współpracujemy
Wiedziałeś, o tym, że używasz starej wersji przeglądarki Internet Explorer? Zaktualizuj przeglądarkę teraz!