Co rośnie i hasa ... - VIII edycja konkursu przyrodniczego

7 maja w Ośrodku Hodowli Żubrów i Edukacji Leśnej w Jankowicach odbyła się VIII edycja konkursu przyrodniczego dla klas II i III szkół podstawowych „Co rośnie i hasa w naszych pszczyńskich lasach?”. Konkurs został zorganizowany przez Zespół Szkolno – Przedszkolny w Studzienicach we współpracy z Nadleśnictwem Kobiór.
Do rywalizacji przystąpiło 7 drużyn z: SP nr 8 w Rudołtowicach, ZSP w Studzienicach, SP nr 1 w Pszczynie, SP nr 2 w Pszczynie, SP nr 7 w Ćwiklicach, SP nr 11 w Porębie oraz SP nr 12 w Studzionce.
Zawodnicy zmierzyli się z zestawami pytań, zagadek i łamigłówek przyrodniczych, które rozwiązywali wędrując ścieżką edukacyjną. Uczniowie wykazali się dużą wiedzą na temat trybu życia zwierząt, rozpoznawali ptaki i owady, nazywali warstwy lasu, wiedzieli jakie osoby pracują w lesie. Dodatkowymi zadaniami było znalezienie wskazanych leśnych okazów np. szyszek, igieł sosny, liści dębu itd. oraz odszukanie i zrobienie zdjęć m.in. dziupli, budki lęgowej. Niektórym drużynom udało się zrobić zdjęcie motylowi, wróblom oraz żukowi.
Poziom wiedzy dzieci był bardzo wyrównany, dlatego wszyscy otrzymali nagrody oraz dyplomy. Zwycięzcami konkursu została drużyna ze Szkoły Podstawowej nr 7 w Ćwiklicach.
Uczestnikom konkursu, nauczycielom, rodzicom i opiekunom dziękujemy oraz gratulujemy zwycięzcom.

[AG]

Współpracujemy
Wiedziałeś, o tym, że używasz starej wersji przeglądarki Internet Explorer? Zaktualizuj przeglądarkę teraz!