Tydzień pod hasłem "ZBIERAM - POMAGAM"

Drodzy Rodzice oraz Uczniowie!
Szkolne Koło Wolontariatu ogłasza tydzień 9-13 maja tygodniem pod hasłem "Zbieram-Pomagam". Chociaż zbiórki charytatywne i ekologiczne trwają przez cały rok, chcemy ponownie o nich przypomnieć tym, którzy może zapomnieli, co zbieramy, ale też tym, którzy wytrwale zbierają, lecz ciągle zapominają przynieść do szkoły. Przez cały tydzień nasi wolontariusze z klasy VII i VIII będą wędrować po klasach podczas przerw i dzielić się radością pomagania, przypominając jednocześnie, co można przynieść do szkoły z przeznaczeniem na różnorodne dobroczynne cele. Przyniesione surowce można zostawiać u Pani woźnej w szatni, oddawać wolontariuszom lub opiekunkom akcji P.H.Kokot i P.Z.Świergolik, a zbieramy:

- plastikowe nakrętki,

- baterie,

- uszkodzone telefony i smartfony,

- uszkodzone tablety i laptopy,

- używaną odzież /po wcześniejszym uzgodnieniu z opiekunem zbiórki P. HK/

- srebro,

- wszelkiego rodzaju monety polskie i zagraniczne, również te nieaktualne,

- opakowania po klejach Amos,

- puszki,

- znaczki,

- uszkodzone tarczowe zegarki,

- klucze do wszystkich zamków,

- okulary korekcyjne i słoneczne /kompletne i nieporysowane/,

- wpłaty na Adopcję serca /przekazujemy P. katechetce/,

Każda zbiórka ma konkretne przeznaczenie i dzięki temu przekazujemy na rzecz potrzebujących kawałek naszego serca, uwrażliwiając się na wzajem na ogromne potrzeby wspierania leczenia, rehabilitacji, ale też potrzeby misyjne, jak np. budowanie studni, szkół czy dożywianie głodujących i wiele innych. 
Z całego serca dziękujemy wszystkim, którzy stale się angażują w różnorodne ogłaszane przez nas kótkoterminowe zbiórki, ale również w te, które trwają stale. Kto jeszcze nie zdążył, bardzo zachęcamy "Włącz się w pomaganie i Ty", zgodnie z naszym mottem, że "Każdy może zrobić coś, ale wspólnie możemy naprawdę dużo".

Więcej szczegółów na naszej stronie: PRZECZYTAJ

  

Współpracujemy
Wiedziałeś, o tym, że używasz starej wersji przeglądarki Internet Explorer? Zaktualizuj przeglądarkę teraz!