Relacje z półkolonii

Od 4-8 lipca w naszej szkole odbyły się półkolonie, w których wzięło udział 30 dzieci z klas 1-3.
Pierwszego dnia udaliśmy się do Multikina w Tychach na seans pod tytułem "Minionki:Wejście Gru". Dzięki pięknej pogodzie i sprzyjającej aurze pojechaliśmy do parku paprocańskiego w Tychach, gdzie mogliśmy korzystać z wodnego placu zabaw. Tam pluskaliśmy się i świetnie się bawiliśmy. Dla ochłody i osłodzenia dnia, zjedliśmy przepyszne lody. Po dobrze spędzonym czasie udaliśmy się do Studzienic.
Następnego dnia pojechaliśmy do Pszczyny, gdzie odbyły się warsztaty z robotyki oraz czytelnicze. Miały one miejsce w Miejsko-Powiatowej Bibliotece Publicznej. Później zajęcia przeniosły się do Muzeum Prasy Śląskiej. Tam słuchaliśmy ciekawostek związanych z dawnymi maszynami drukarskimi. Ponadto braliśmy udział w różnych zabawach.
Kolejnego dnia półkolonie spędziliśmy na hali MORiS, gdzie braliśmy udział w zajęciach sportowych. Były to między innymi wyścigi rzędów, ćwiczenia w parach oraz zabawy ruchowe przy muzyce. Mimo tego, że pogoda nie sprzyjała ten dzień zaliczamy do bardzo udanych.
W czwartek pojechaliśmy do Koziej Zagrody w miejscowości Brenna. Tam razem z Panem przewodnikiem braliśmy udział w warsztatach wyrobu sera. Każdy z nas mógł sam przygotować swój własny ser w specjalne do tego przygotowanej formie. Tego dnia również wzięliśmy udział w warsztatach, gdzie Pani prowadząca pokazała nam dawne instrumentu muzyczne, które używali niegdyś górale. Na sam koniec mogliśmy karmić kozy. To był na prawdę udany dzień.
Ostatniego dnia półkolonii, udaliśmy się do Pszczyny. W tym mieście odbyły się warsztaty aktorskie. Dowiedzieliśmy się jakie cechy powinien posiadać aktor. Dzięki temu mogliśmy dobrze przygotowań się do ról, które później odegraliśmy na prawdziwej scenie. Kiedy zajęcia dobiegły końca spacerkiem poszliśmy do skansenu. Tam z zaciekawieniem słuchaliśmy Pani przewodnik, która opowiadała o gwarze śląskiej i jej wykorzystaniu w kuchni. Dowiedzieliśmy się co kiedyś jedli ludzie na Śląsku oraz czym się zajmowali. Później wzięliśmy udział w warsztatach robienia przypraw, które późnej zabraliśmy do domów.
Mamy nadzieję, że czas półkolonii zostanie uczniom w pamięci na długie dni.
[JR, GN]

Współpracujemy
Wiedziałeś, o tym, że używasz starej wersji przeglądarki Internet Explorer? Zaktualizuj przeglądarkę teraz!