Akcja "Kolorowe kredki"

Drodzy Rodzice oraz Uczniowie!
22 listopada przypada nietypowe święto jakim jest "Dzień Kredki".

Z tej też okazji postanowiliśmy połączyć przyjemne z pożytecznym. Pani psycholog ogłosiła konkurs dla dzieci pt. Wykredkuj swoje emocje, o którym więcej na stronie naszej szkoły: PRZECZYTAJ

Natomiast Szkolne Koło Wolontariatu ogłasza nową akcję "Kolorowe kredki", która tym razem polega na zbiórce niekompletnych, częściowo zużytych i niepotrzebnych drewnianych kredek /nie świecowych czy pasteli/.

Nasi wolontariusze je posegregują, oczyszczą, zatemperują i prześlemy je w miejsce, gdzie kolejni wolontariusze popracują nad ich obróbką i segregacją. Przez doświadczonego, starszego wolontariusza szyte są kolorowe piórniki, które zapełnione odrestaurowanymi kredkami są przekazywane do szpitali, szkół przyszpitalnych i świetlic środowiskowych lub do fundacji wspierających dzieci. Kredki, które są w gorszym stanie, są tam przerabiane na kredkowe kreatywne dzieła przekazywane na różne aukcje charytatywne.

Organizatorzy piszą, że można oczywiście podarować również nowe kredki, nowe lub używane czyste piórniki lub ostre temperówki. Nowe kredki nie są mieszane z używanymi, lecz w oryginalnych opakowaniach przekazywane zaprzyjaźnionym Fundacjom wspierającym dzieci.
Organizator dodaje również, że prowadzona akcja ma cel charytatywny, ale jest też "akcją proekologiczną wspierającą recykling i uczącą dzieci ograniczania konsumpcyjnego stylu życia".

Gorąco zachęcamy do włączenia się w tę kredkową inicjatywę w terminie od zaraz do Dnia Kredki czyli do wtorku 22 listopada.

Pojemnik na przyniesione dary będzie na parterze szkoły, obok pomieszczenia pani woźnej oraz dla dzieci przedszkolnych w szatni w przedszkolu.

Dziękujemy bardzo,
Szkolne Koło Wolontariatu
wraz z opiekunami

Współpracujemy
Wiedziałeś, o tym, że używasz starej wersji przeglądarki Internet Explorer? Zaktualizuj przeglądarkę teraz!