Bezpieczne wakacje i pierwsza pomoc w kl. 5a

W ostatnim czasie klasa 5a bardzo intensywnie przypominała sobie jak udzielać pierwszej pomocy osobie poszkodowanej. Podczas dwukrotnego spotkania z p. Kudłą – ratownikiem medycznym PCK oraz podczas lekcji wf, uczniowie mieli okazję dokładnie poznać procedury zachowania i przećwiczyć na fantomach przebieg udzielania pierwszej pomocy.

21 czerwca odbyło się drugie spotkanie, na którym poza panem ratownikiem, gościliśmy również strażaka OSP w Studzienicach – pana Paszka. Spotkanie miało na celu wyczulenie uczniów na bezpieczeństwo własne oraz osób im towarzyszących podczas wakacji. Przypomnieli sobie z jakich numerów alarmowych korzystać w kraju oraz za granicą, jak zachowywać się podczas zabawy w wodzie i jakich kroków dokonywać podczas udzielania pierwszej pomocy osobie tonącej. Zwrócono uwagę uczniom na zachowanie bezpieczeństwa podczas różnych form aktywności.

Dziękujemy za ogrom wiedzy i dzielenie się doświadczeniem!

Pierwsza pomoc to umiejętność dawania siebie w sytuacji, kiedy potrzebuje nas drugi człowiek – niech ten czas przynosi owoce – nie bądźmy obojętni, nie bójmy się działać!

BEZPIECZNYCH WAKACJI życzą uczniowie klasy 5a!

[WK]

Współpracujemy
Wiedziałeś, o tym, że używasz starej wersji przeglądarki Internet Explorer? Zaktualizuj przeglądarkę teraz!