Gala Absolwentów roku szkolnego 2022/23 szkół podstawowych Gminy Pszczyna

W czwartek, 22 czerwca odbyła się uroczystość wręczenia tytułów Absolwenta Roku 2022/23 uczniom klas ósmych szkół podstawowych zarządzanych przez gminę Pszczyna. Spotkanie odbyło się w Szkole Podstawowej na 5 w Pszczynie. Najlepszych uczniów wyróżnił burmistrz Pszczyny Pan Dariusz Skrobol.

Tytuł Absolwenta Roku Szkolnego otrzymali uczniowie za wysokie wyniki w nauce i postawę uczniowską podczas całego okresu edukacji w szkole podstawowej oraz za uzyskanie świadectwa ukończenia szkoły podstawowej z wyróżnieniem.

W trakcie spotkania wyróżniono także laureatów Wojewódzkich Konkursów Przedmiotowych. Uczniowie otrzymali pamiątkowe statuetki, dyplomy oraz bony.

Tytuł Absolwenta Roku Szkolnego 2022/2023 otrzymały dwie uczennice naszej szkoły: Julia Komraus i Julia Kubeczko.

Julia Komraus – umysł analityczny połączony z duszą artysty. Matematyka na ma przed nią tajemnic, ale równie sprawnie włada piórem i panuje nad ortografią. Jej kierownicze zdolności doceniają harcerze drużyny, w której jest podzastępową. Nigdy nie odmawia pomocy, aktywnie angażuje się w zadania Szkolnego Koła Wolontariatu.

Julia Kubeczko – człowiek z niekończącymi się złożami talentów wielu dziedzin. Siła opanowania i spokoju. Pracowitość, zaangażowanie i ambicja to jej drugie imię. Stawia sobie kolejne wyzwania, przekuwając je w sukcesy, czego dowodzą wyniki w nauce i wygrane w licznych konkursach. Początkująca pisarka. Swoją wiedzę potrafi przekazywać i dzielić się z innymi. Tę umiejętność doceniają jej koledzy i koleżanki.

Gratulujemy!

Współpracujemy
Wiedziałeś, o tym, że używasz starej wersji przeglądarki Internet Explorer? Zaktualizuj przeglądarkę teraz!