Tydzień Języków Obcych

W dniach od 25 do 29 września świętowaliśmy Europejski Tydzień Języków Obcych. W poniedziałek każda klasa przygotowała gazetkę o jednym europejskim kraju. Ponadto uczniowie i uczennice śpiewali kanon "Panie Janie" w różnych wersjach językowych.

We wtorek 26 września, kiedy przypada Europejski Dzień Języków wszystkie klasy wzięły udział w zabawie językowej, która polegała na wyszukiwaniu informacji w książkach obcojęzycznych i na przygotowanych wcześniej gazetkach. Zabawa nabrała europejskiego klimatu dzięki uczennicom i uczniom, którzy przebrali się w stroje narodowe z różnych krajów. Na zakończenie wszyscy uczniowie i uczennice wzięli udział w quizie online, gdzie mogli wykazać swoją wiedzą o krajach europejskich. Nagrody były niebagatelne, bo wyniosły aż milion dolarów lub milion euro. Gratulujemy zwycięzcom.

W środę i w czwartek klasy szóste wzięły udział w wycieczce językowo-regionalnej do Pszczyny. Pojechaliśmy na rowerach, a następnie uczniowie i uczennice podzieleni na grupy uczestniczyli w trzech rodzajach aktywności. Jedni głowili się nad zadaniami w Pokoju Zagadek "Cinema Escape". Kolejna grupa uczestniczyła w zabawach integracyjnych w parku, a ostatnia grupa starała się mówić tylko po angielsku podczas zabawy w Pszczyńskim Parku Aktywności.

Tymczasem uczniowie i uczennice przebywający w szkole brali udział w wyzwaniu, aby mówić tylko po angielsku w czasie przerw obiadowych.

Tydzień zakończyliśmy bardziej zmotywowani do nauki języków obcych.

[IP]

Współpracujemy
Wiedziałeś, o tym, że używasz starej wersji przeglądarki Internet Explorer? Zaktualizuj przeglądarkę teraz!