Innowacja pedagogiczna "Mamo, tato pobaw się ze mną i wesprzyj mój prawidłowy rozwój"

I spotkanie

Pierwsze spotkanie w ramach realizacji innowacji "Mamo, tato pobaw się ze mną i wesprzyj mój prawidłowy rozwój" odbyło się we wtorek 21.11.2023 roku i zostało podzielone na dwa etapy.
W pierwszej części rodzice dowiedzieli się o tym, jakie są normy wiekowe, niepokojące sygnały oraz jak możemy wspomagać prawidłowy rozwój w zakresie procesów poznawczych i mowy.
Druga część polegała na wspólnych działaniach dzieci i ich rodziców. Były to różne zabawy wspierające prawidłowy rozwój dzieci we wspomnianych obszarach. Bardzo dziękujemy rodzicom za przybycie, zaangażowanie i świetną zabawę. 

 

II spotkanie

18 stycznia odbyło się II spotkanie dla rodziców i dzieci 5-6-letnich w ramach innowacji pedagogicznej. Tym razem tematem przewodnim była pomoc dziecku w osiągnięciu dojrzałości szkolnej po kątem umiejętności matematycznych oraz przygotowania do nauki czytania i pisania.
W pierwszej części omówiono podstawę programową wychowania przedszkolnego pod względem treści będących tematem spotkania, a następnie prowadzące przedstawiły różne zabawy rozwijające zdolności matematyczne i umiejętność czytania oraz pisania dziecka.
Druga część spotkania to wspólne zabawy rodziców z dziećmi prowadzone przez nauczycielki. Były to zabawy proste i efektywne, z wykorzystaniem materiałów dostępnych w domu.

Spotkanie odbyło się w miłej i swobodnej atmosferze. Wspólne zabawy przyniosły radość dzieciom i rodzicom. 

 

III spotkanie

18 marca odbyło się III spotkanie w ramach innowacji pedagogicznej. Tematem przewodnim była pomoc dziecku w osiągnięciu dojrzałości szkolnej pod kątem motoryki ogólnej, czyli szeroko pojętej sprawności ruchowej.
W pierwszej części omówiono temat motoryki dużej i małej, zwrócono uwagę na ważny aspekt, jakim jest terapia ręki oraz przybliżono pojęcie motoryki narządów mowy.
Druga część spotkania to wspólne zabawy rodziców z dziećmi, które można wykorzystać w warunkach domowych. Przedszkolaki wraz z rodzicami usprawniały język z wykorzystaniem płatków śniadaniowych, rozwijały motorykę dużą za pomocą kart ruchowych z ilustracjami znanych zwierząt oraz doskonaliły motorykę małą i zmysły poprzez zabawy masami plastycznymi.


Było to już ostatnie spotkanie w ramach innowacji pedagogicznej "Mamo, tato pobaw się ze mną i wesprzyj mój prawidłowy rozwój". Ewaluacja polegała na bezpośrednich rozmowach z rodzicami oraz przeprowadzeniu badania ankietowego poprzez dziennik elektroniczny.

Serdecznie dziękujemy wszystkim przedszkolakom i ich rodzicom za udział w tych spotkaniach. Mamy nadzieję, że był to mile spędzony czas, który przybliżył Państwu tematykę prawidłowego rozwoju dziecka w wieku przedszkolnym oraz przedstawił kilka pomysłowych zabaw do wykorzystania w domu. Cenimy sobie Państwa zaangażowanie i współpracę oraz trzymamy kciuki za dalsze sukcesy naszych przedszkolaków.

Współpracujemy
Wiedziałeś, o tym, że używasz starej wersji przeglądarki Internet Explorer? Zaktualizuj przeglądarkę teraz!