Zbiórka odzieży w ramach kampanii Bezpieczna Mama - ratujemy noworodki w RŚA

Drodzy Rodzice i Uczniowie!

To już ostatnia prosta przed końcem roku szkolnego 2023/24! Wciąż jednak możemy zrobić wiele dla środowiska i misji, dlatego zaproszono szkoły do wzięcia udziału w konkursie specjalnym na zbiórkę ubrań, który w naszej szkole ogłaszamy 9 i 10 maja. Dzięki oddanej odzieży wesprzemy nowy projekt Bezpieczna Mama - ratujemy noworodki w Republice Środkowoafrykańskiej.

Zbieramy ubrania nowe i używane (damskie, męskie, dziecięce), buty (połączone w pary), akcesoria (torebki, paski, plecaki itp.), tekstylia (pościele, obrusy, firany) i kompletne zabawki (z wyłączeniem maskotek!)

WAŻNE!
Ubrania, buty, torebki itd. muszą być w bardzo dobrym stanie - bez dziur, zmechaceń, plam, czyste, kompletne i niezniszczone, nadające się do wprowadzenia do ponownego obiegu.

Dochód ze zbiórki ubrań pomoże ratować noworodki w RŚA - kraju zajmującym drugie miejsce na świecie pod względem wskaźnika śmiertelności okołoporodowej. Dzięki temu możliwe będzie przeszkolenie tamtejszych akuszerek zwanych "matronami" w zakresie najczęstszych patologii położniczych w czasie ciąży i w okresie okołoporodowym oraz chirurgicznego leczenia urazów okołoporodowych, resuscytacji noworodka, opieki położniczej nad kobietą po porodzie i noworodkiem, a także wielu innych zagadnień ratujących życie. Kwota ta pomoże również wyposażyć tamtejsze ośrodki zdrowia w podstawowy sprzęt ginekologiczny i położniczy. 

Więcej o projekcie: TUTAJ

Koordynatorem zbiórki w szkole jest P. H. Kokot, w razie pytań proszę o kontakt. Ubrania można oddać anonimowo lub informując o tym poprzez dziennik. Spakowane w workach lub w kartonach można zostawić 9 i 10 maja pod ścianą szkoły, obok furtki od strony parkingu.

Serdecznie dziękujemy za włączenie się w to misyjne dzieło.

[Zespół ds. akcji charytatywnych, Szkolne Koło Wolontariatu]

Współpracujemy
Wiedziałeś, o tym, że używasz starej wersji przeglądarki Internet Explorer? Zaktualizuj przeglądarkę teraz!