Fantastyczny dzień czwartoklasistów

19 czerwca dla uczniów klasy 4a i 4b był magiczny oraz fantastyczny. Wszystko za sprawą odwiedzin w kawiarni "Magiczny kocioł" w Bielsku-Białej.

Uczniowie wzięli tam udział w warsztatach inspirowanych książkami z gatunku fantastyki, głównie serią "Harry Potter". Już od wejścia było słychać głosy zachwytu i ekscytacji, a niezwykły wystrój potęgował klimat. Czwartoklasiści rozpoczęli swoją przygodę od zajęć plastycznych - ich zadaniem było stworzenie rysunku, w którym mieli zawrzeć element kojarzący im się z czymś ze świata fantastyki, a inspiracją były baśnie, legendy i książki poznane w tym roku szkolnym. Po takim wstępie mieli okazję sprawdzić swoje kubki smakowe za pomocą "Fasolek wszystkich smaków" - niełatwym i niekoniecznie słodkim zadaniem było odgadnięcie wylosowanego smaku. Ponadto uczestnicy zobaczyli na własne oczy spektakularne zjawiska chemiczne z wykorzystaniem ciekłego azotu, skosztowali magicznych eliksirów, a także sprawdzili swoją wiedzę z zakresu baśni, książek, komiksów i filmów zawierających elementy fantastyczne. Na koniec każdy chętny za sprawą "smoczej śliny" mógł wyczarować na swojej dłoni prawdziwy ogień.

Wyjazd był współfinansowany z Rady Rodziców z okazji Dnia Dziecka.

Warsztaty były wspaniałą zabawą, dostarczyły wielu emocji i sporej dawki wiedzy oraz z pewnością stały się źródłem pomysłów na wakacyjne lektury.

[MP]

Współpracujemy
Wiedziałeś, o tym, że używasz starej wersji przeglądarki Internet Explorer? Zaktualizuj przeglądarkę teraz!