Harcerskie gry i zabawy terenowe

Czuwaj! Tym harcerskim pozdrowieniem 20 czerwca rozpoczęła się harcerska gra terenowa. Uczniowie uczestniczyli w zadaniach, które przygotowała 13. Wielopoziomowa Drużyna Harcerska “Apollo” przy Zespole Szkolno - Przedszkolnym w Studzienicach. Każda drużyna/klasa miała za zadanie wykonać ćwiczenia na przygotowanych stanowiskach. Polegały one na wykonywaniu różnych sprawności harcerskich, między innymi: na poskładaniu materaca i śpiwora na kanadyjce, strzelaniu z łuku, odgadywaniu elementów wyposażenia harcerza, odszyfrowania hasła z użyciem krótkofalówki, nadawanie komunikatu za pomocą flag, udzielenie pierwszej pomocy przedmedycznej itp. Największą popularnością cieszyło się strzelanie z łuku. Uczestnicy poradzili sobie znakomicie, byli zaangażowaniu i zdyscyplinowani.
I miejsce zajęła drużyna z klasy VIa i zdobyła voucher na dodatkowy dzień wycieczki w przyszłym roku szkolnym, II miejsce klasa IVa - jeden dzień zajęć na dworze i III miejsce klasa VIIb - dzień bez pytania.

Dziękujemy harcerzom naszej szkoły, obecnym i absolwentom, a szczególnie druhowi Jakubowi Kurpasowi za zorganizowanie tych harcerskich wyzwań dla naszych uczniów klas IV-VII.

[KW]

Współpracujemy
Wiedziałeś, o tym, że używasz starej wersji przeglądarki Internet Explorer? Zaktualizuj przeglądarkę teraz!