Uroczyście kończymy rok szkolny 2023/24

"Nasza pasja jest naszą siłą"
Billie Joe Armstrong

21 czerwca 2024 r. szczęśliwie zakończyliśmy kolejny rok szkolny. W tym roku akademia miało nieco inny charakter, gdyż na scenie miały okazję pojawić się wszystkie dzieci, od klasy I aż do VII, które miały ochotę zaprezentować swoje szczególne uzdolnienia lub też przynieść rekwizyty związane ze swoim talentem.

Akademię rozpoczęła solistka Lena piosenką "Kolejny krok", a po przywitaniu wszystkich obecnych przez dziennikarkę Matyldę oraz nawiązaniu do tematyki akademii przez Anię, na scenie pojawił się narrator Zbyszek oraz aktorzy, którzy odegrali przypowieść o talentach. Scence przyglądał się Karol w roli Leonarda da Vinci i w nawiązaniu do niej, dziennikarka Matylda przeprowadziła z nim wywiad na temat talentów. Tematyczną "Piosenkę o talentach" zaśpiewała solistka Zuzia i dziennikarka kontynuowała z Leonardem rozmowę, która poprowadziła obecnych na sali do drugiej części akademii, podczas której chętni uczniowie zaprezentowali się na scenie w wielu kategoriach swoich szczególnych umiejętności i talentów. 

Widzowie, pośród których byli zaproszeni Rodzice, przedstawiciele Rady Sołeckiej, Pani Dyrektor i większość nauczycieli i pracowników naszej szkoły oraz oczywiście nasi drodzy uczniowie, mogli zobaczyć m.in. talenty taneczne, malarskie, wokalne, instrumentalne, informatyczne i do kreatywnego budowania z klocków lego, sportowe, kulinarne, szachowe, recytatorskie, zamiłowanie do sztuk walki i krótki pokaz karate, do majsterkowania oraz robótek ręcznych, do wspinaczki po górach, do jazdy konnej, tenisa ziemnego, pływania, żonglowania, do jazdy na rowerze czy hulajnodze, medalistę w rzucie piłeczką palantową i w skoku wzwyż, klasowego mistrza anegdoty, licznych piłkarzy i wspaniałe akrobatki oraz harcerzy, z którymi wszyscy uczniowie wspaniale zaspiewali piosenkę "Wiara w siebie".

Po prezentacji, mistrz Leonardo zaapelował do uczniów: "Zastanówcie się, co jest waszą siłą! Odkryjcie swoje uśpione talenty i cieszcie się każdą chwilą swojego niepowtarzalnego życia", siódmoklasiści wręczyli wszystkim pracownikom szkoły kwiaty podarowane przez Radę Rodziców i przekazano głos Pani Dyrektor. Po gratulacjach i życzeniach wspaniałych, bezpiecznych wakacji, uczniowie klas I-III wraz z wychowawcami udali się do klas, by odebrać swoje świadectwa, zaś uczniowie klas IV-VII, którzy zdobyli świadectwa z wyróżnieniem odebrali je wraz z Rodzicami podczas dalszej części akademii.

Na koniec Pani Dyrektor podziękowała również za oddane lata pracy pani intendentce oraz przyjęła kwiaty z podziękowaniami od Rady Rodziców. Przy dźwiękach wakacyjnych melodii uczniowie rozeszli się do klas, by odebrać świadectwa i życzyć sobie nawzajem wspaniałych wakacji.

[HK]

Współpracujemy
Wiedziałeś, o tym, że używasz starej wersji przeglądarki Internet Explorer? Zaktualizuj przeglądarkę teraz!