Ślubujemy...

„Ślubuję być dobrym…” : te słowa były hasłem przewodnim 21 października 2015 r. w ZSP, w Studzienicach. Ten dzień był ważnym przeżyciem dla klas młodszych,  ponieważ odbyła się uroczystość pasowania na uczniów szkoły. Po przywitaniu zaproszonych gości, dyrekcji, nauczycieli, rodziców i uczniów, pierwszoklasiści zaprezentowali swoje umiejętności recytatorskie, muzyczne.

Uczniowie  przedstawili zaproszonym gościom, poznawane na co dzień Krainy Wiedzy. Pochwalili się jak radzą sobie z językiem angielskim, liczeniem, śpiewaniem, ćwiczeniami gimnastycznymi, znajomością zasad zachowania się na ulicy, przedstawili słowami wiersza, jakimi są Polakami.

Po części artystycznej nastąpiła najważniejsza chwila: pasowanie na uczniów. Każdy ślubował  być dobrym uczniem. Następnie Pani Dyrektor, ogromnym ołówkiem, pasowała każde dziecko na ucznia, Pani Burmistrz wręczyła upominki, a Wychowawczynie dyplomy z legitymacją.

Zgodnie  z tradycją naszej szkoły uczniowie klas starszych wręczyli niespodziankę: drobne upominki dla całej klasy.

Uroczystość zakończyła się słodkim poczęstunkiem przygotowanym przez Rodziców.

Po uroczystości Rodzice mieli okazję wysłuchać prelekcji pedagoga Pani Grażyny Łebeckiej z Poradni Pedagogiczno - Psychologicznej w Pszczynie na temat: Jak motywować dziecko do nauki?

Bardzo dziękujemy wszystkim za udział w ślubowaniu!

[MB]

Współpracujemy
Wiedziałeś, o tym, że używasz starej wersji przeglądarki Internet Explorer? Zaktualizuj przeglądarkę teraz!