Dzień Bezpiecznego Internetu

Luty jest miesiącem, w którym szczególną uwagę zwraca się na bezpieczne korzystanie z Internetu. W naszej szkole z tej okazji miało miejsce kilka różnych inicjatyw. Na zajęciach komputerowych oraz z wychowawcą uczniowie rozmawiali o tym, czego należy unikać, by czuć się w Internecie bezpiecznie. Rozmowy uzupełniane były dostępnymi filmami z portali internetowym (m. in. Owce w sieci).

Klasy starsze brały udział w warsztatach z programu CYBERNAUCI. W ramach tego programu spotkanie mieli również rodzice i nauczyciele.

Klasy młodsze spotkały się z starszym sierżantem Szymonem Czyszem z Komendy Powiatowej Policji w Pszczynie, który opowiedział wszystkim uczniom klas II i III, o tym jak w mądry sposób korzystać z internetu. W trakcie zajęć, prowadzącego wspomagały filmiki edukacyjne, które pozwoliły lepiej zrozumieć, jakie niebezpieczeństwa związane są z umieszczeniem zdjęć i informacji w sieci oraz jak szybko i łatwo można uzależnić się od gier komputerowych. Pan policjant udzielił nam wielu dobrych rad i wskazówek.

[KP]

Współpracujemy
Wiedziałeś, o tym, że używasz starej wersji przeglądarki Internet Explorer? Zaktualizuj przeglądarkę teraz!