Ozoboty w akcji, czyli atrakcyjna nauka programowania

W przedświąteczną środę zawitał do naszej szkoły pan Rafał Mitkowski z firmy EDUSENSE z nietypowymi zajączkami. Ozoboty - bo o nich mowa zajęły naszych drugo-, trzecio- i piątoklasistów. 

Ozoboty to maleńkie roboty sterowane kolorami. Ozobot rozpoznaje kolory i porusza się po narysowanych liniach (również z kodami) za pomocą maleńkich, ale widocznych czujników i kółeczek. Może wykonywać różne czynności: jechać szybciej, wolniej, obracać się, zawracać, świecić różnymi kolorami, skręcać, zatrzymywać na kilka sekund. Uczniowie za pomocą kolorowych kodów (na kartce papieru) programowali zadania, które następnie wykonywały roboty. Jeździły, skręcały i zawracały.

Niektórzy podjęli się wielkanocnego zadania, by zebrać wszystkie pisanki z labiryntu poprzez odpowiednie zaprogramowanie robota.

Dziękujemy bardzo za zajęcia.

Dzięki robotowi dzieci w namacalny sposób przekonują się o tym, że programowanie jest niezwykle praktyczną dziedziną, która wykorzystywana jest w każdym obszarze ludzkiego życia. Programując z wykorzystaniem Ozobotów, robotów dla dzieci, uczniowie są w stanie od razu zaobserwować efekty swojej pracy, co stwarza im przyjaźniejsze warunki do przyswajania wiedzy na zajęciach z nauki programowania.

[KP]

Współpracujemy
Wiedziałeś, o tym, że używasz starej wersji przeglądarki Internet Explorer? Zaktualizuj przeglądarkę teraz!