Niezapominajkowy konkurs

Dzień Polskiej Niezapominajki to święto przyrody obchodzone corocznie 15 maja, mające na celu promowanie jej walorów, stałe przypominanie o ochronie środowiska i zachowaniu różnorodności biologicznej Polski.
Święto ma również na celu zachowanie od zapomnienia ważnych chwil w życiu, osób, miejsc i sytuacji.

Gminny Ośrodek Kultury i Gminna Biblioteka Publiczna przy współpracy z Ogrodami Pokazowymi KAPIAS do 2014 roku kultywował tą piękną tradycję. W tym roku po latach przerwy konkurs został wznowiony.

Na konkurs plastyczny nadesłano 103 prace. Jury w składzie: pracownicy i dyrekcja GOK i GBP, ostatecznie przyznało 22 wyróżnienia i 9 nagród.
Na konkurs literacki nadesłano 22 wiersze, z czego wyłoniono 6 wyróżnień i 6 nagród.

Uroczyste wręczenie nagród z rąk Dyrektor GOK Zofii Szołdry oraz Pani Elżbiety Kapias odbyło się w Ogrodach Pokazowych "KAPIAS", gdzie do niedzieli 22 maja można obejrzeć pokonkursowe wystawę, a w siedzibie biblioteki odebrać tomik wierszy nadesłanych na "Święto Polskiej Niezapominajki".
Uczniowie Szkoły Podstawowej w Studzienicach podjęli wyzwanie napisania wiersza oraz narysowania plakatu-obrazu na konkurs Dzień Polskiej Niezapominajki . 17 maja 2022 r. nagrodzeni i wyróżnieni mogli uczestniczyć w uroczystym rozdaniu nagród w Ogrodach Pokazowymi KAPIAS.
Serdecznie gratulujemy zwycięzcom oraz wszystkim uczniom, który wzięli udział w konkursie.

[KW, MB]
GOK Goczałkowice

LINK

Współpracujemy
Wiedziałeś, o tym, że używasz starej wersji przeglądarki Internet Explorer? Zaktualizuj przeglądarkę teraz!