Ze strażakami zawsze bezpiecznie

31 maja odbyło się spotkanie uczniów klas I-III ze strażakami z OSP w Studzienicach. Tematem spotkania było przybliżenie dzieciom na czym polega praca strażaka oraz zasad bezpieczeństwa w czasie zagrożenia. Strażacy zademonstrowali zasady udzielania pierwszej pomocy w nagłych wypadkach oraz przypomnieli numery alarmowe. Uczniowie dowiedzieli się, że praca strażaka jest bardzo ciężka i bardzo niebezpieczna. Zobaczyli, jak wygląda strój strażaka gotowego do akcji, sprzęt ratowniczy i gaśniczy. Nawet sami mogli poczuć się jak strażacy przymierzając ubranie strażaka i siedząc w wozie strażackim. Dużą atrakcją dla nas był dla dzieci mini tor przeszkód, w którym ćwiczyli swoją siłę i bystre oko, pompując wodę i trafiać nią do celu.
W drugiej część spotkania odbył się coroczny szkolny konkurs plastyczny „Ze strażakami zawsze bezpiecznie”. W trakcie kiedy uczniowie zajęci byli rysowaniem, strażacy upiekli przygotowane przez panie kucharki kiełbaski. Po posiłku regeneracyjnym był czas na zabawę. Na zakończenie strażacy wręczyli nagrody i dyplomy za wyróżnione przez nich prace konkursowe. Pani intendentka zrobiła dzieciom niespodziankę i na zakończenie spotkania przywiozła dla wszystkich lody.
To był niesamowity dzień, pełen przygód, nowych wyzwań i atrakcji. Jesteśmy niezmiernie wdzięczni strażakom za miłą atmosferę, włożony wysiłek i serce w przeprowadzone zajęcia.

[AG, GN]

Współpracujemy
Wiedziałeś, o tym, że używasz starej wersji przeglądarki Internet Explorer? Zaktualizuj przeglądarkę teraz!