Ślubowanie pierwszoklasistów

Dzień 22 października 2014 r. w naszej szkole był bardzo ważnym dniem dla najmłodszych klas. W tym dniu odbyła się uroczystość ślubowania i pasowania dzieci na uczniów ZSP w Studzienicach.

Na uroczystość zaproszono wielu gości: Pana Burmistrza Pszczyny Dariusza Skrobola, Zastępcę Burmistrza P. Barbarę Sopot –Zembok, przedstawicieli firmy Landers – autorów projektu „Trampolina do sukcesu”, realizowanego w klasach pierwszych, rodziców, nauczycieli i przedstawicieli klas starszych.

Uczniowie klas I i V przygotowali dwujęzyczny program artystyczny. Piątoklasiści zabrali pierwszaków w niezwykłą podróż pociągiem do krainy wiedzy, zabawy i umiejętności. Dzieci klas I miały do wykonania kilka zadań. Poprawne ich wykonanie było warunkiem pasowania pierwszaków na uczniów. Zadaniem pierwszoklasistów było opowiedzenie przyjaciołom z Anglii - Tinie i Tomowi m.in. ciekawostek o Polsce, wyposażeniu tornistra, czy o polskich przepisach ruchu drogowego. Dzieci tańczyły oraz śpiewały piosenki w języku polskim i angielskim. Ceremonię ślubowania przeprowadziła Zastępca Burmistrza Pani Barbara Sopot – Zembok. Następnie Pani Dyrektor ogromnym ołówkiem pasowała każde dziecko na ucznia. Pan Burmistrz z Zastępcą gratulowali pierwszakom i wręczali upominki, Rodzice birety, a Wychowawczynie dyplomy i legitymacje. Była także chwila na pamiątkowe zdjęcia.

Do tradycji naszej szkoły należy wręczanie drobnych upominków dla klas pierwszych przez uczniów klas starszych.

Pan Burmistrz i Pani Dyrektor ZSP gratulowali pierwszoklasistom talentów oraz życzyli dzieciom wielu sukcesów w nauce. Do życzeń dołączyli się zaproszeni goście - Dyrektor firmy Landers Pan Wojciech Kostecki oraz Rodzice, którzy przybyli w licznym gronie.

Firma Landers przygotowała dla dzieci prezent w postaci balonów z niespodzianką w środku.

Uroczystość zakończyła się słodkim poczęstunkiem przygotowanym przez Rodziców.

Bardzo dziękujemy wszystkim za udział w ślubowaniu, szczególnie Rodzicom, którzy włączyli się w przygotowanie tej pięknej uroczystości.

Ślubowanie z Tiną i Tomem w SP nr 16 w Studzienicach - relacja na stronie firmy Landers

Współpracujemy
Wiedziałeś, o tym, że używasz starej wersji przeglądarki Internet Explorer? Zaktualizuj przeglądarkę teraz!