Siódmoklasiści na spektaklu Latarnik

21 lutego uczniowie klas VII wraz z opiekunami udali się do Teatru Małego w Tychach na interpretację sceniczną lektury "Latarnik". Z powodu remontu teatru, spektakl był przedstawiany w pobliskim Pasażu Kultury Andromeda, a najpierw uczniowie wzięli udział w lekcji teatralnej wprowadzającej w tematykę spektaklu.

Ze strony: https://umtychy.pl/132423-tychy-latarnik

Adaptacja noweli „Latarnik” powstała z dużym szacunkiem do Henryka Sienkiewicza i stworzonych przez niego postaci, acz rozwija niektóre wątki, o których autor zaledwie napomyka. Wyzwaniem – adaptacyjnym, jak i inscenizacyjnym – było niewątpliwie udramatyzowanie historii, w której bohater spędza tak dużo czasu w samotności. Okazuje się jednak, że sam Sienkiewicz podsuwa rozwiązania, stawiając na drodze latarnika Skawińskiego osoby i zwierzęta, które na scenie stają się adresatami jego wspomnień.

W tym też klimacie przeżyliśmy tę sceniczną przygodę z aktorami: Lechem Mackiewicz w roli latarnika, Anną Białoń oraz Tomaszem Lipińskim, a po spektaklu spacerkiem przeszliśmy na dworzec PKP i wróciliśmy do Piasku, skąd już z rodzicami uczniowie wrócili do Studzienic.

[HK]

Foto ze spektaklu ze strony: https://tychy.naszemiasto.pl/latarnik-w-teatrze-malym-w-tychach-tak-jak-u-sienkiewicza/ga/c13-9612029/zd/87880529 

Współpracujemy
Wiedziałeś, o tym, że używasz starej wersji przeglądarki Internet Explorer? Zaktualizuj przeglądarkę teraz!