Warsztaty uczniów klas VII w ramach profilaktyki uzależnień w sieci

We wtorek 7 maja uczniowie klas VII byli uczestnikami warsztatów profilaktycznych prowadzonych przez Pana Krzysztofa Piersę - Terapeutę Uzależnień, Specjalistę w dziedzinie uzależnień od nowoczesnych technologii i cyberzagrożeń, autorem poradników "Komputerowy Ćpun" i "Trener Marzeń", który przeprowadził kilkaset spotkań autorskich i wykładów na temat uzależnienia od gier komputerowych, smartfonów i internetu.

Prowadzący na podstawie własnych doświadczeń oraz nabytych podczas spotkań i terapii dzieci i młodzieży, w bardzo interesujący sposób opowiedział naszym uczniom o pozytywach bycia użytkownikiem sieci i możliwości, które ze sobą niesie, ale też o zagrożeniach, których użytkownicy mogą nie być świadomi lub też których nie powinni lekceważyć oraz ich konsekwencjach. P. K. Piersa próbował pokazać uczniom różnicę pomiędzy pasją a uzależnieniem. Udzielił też cennych rad, jak nie poddać się hejtowi w sieci.

Spotkanie było niezwykle interesujące i zapewne zrodziło wiele refleksji w głowach naszych młodych użytkowników sieci, które zaprocentują właściwym zarządzaniem czasu w sieci, wyborze właściwych internetowych ścieżek, grup, do których jako użytkownicy sieci dołączają itd. Mottem warsztatów było "Korzystaj, ale nie przeginaj. Zadbaj przede wszystkim o siebie, o swoją przyszłość i rozwijaj swoje pasje." 

[HK]

Współpracujemy
Wiedziałeś, o tym, że używasz starej wersji przeglądarki Internet Explorer? Zaktualizuj przeglądarkę teraz!