Z życia świetlicy - listopad

Początkiem listopada w świetlicy zapanował nastrój nostalgiczny, gdyż poruszaliśmy tematy związane z żałobą oraz poszanowaniem miejsc pamięci. Poznaliśmy tradycje Święta Zmarłych w innych krajach oraz wysłuchaliśmy wiersza „Zaduszki” Władysława Broniewskiego.
Parę dni później stworzyliśmy bajkowy klimat z okazji Międzynarodowego Dnia Postaci z Bajek; wspólnie czytaliśmy wybrane bajki, słuchaliśmy audiobooków, a na zakończenie zajęć każdy narysował swoją ulubioną postać z bajki.
Ważnym dniem były dla nas obchody Święta Odzyskania Niepodległości, gdzie mogliśmy zaczerpnąć odrobinę wiedzy odnośnie historii Polski i legend oraz wykonaliśmy prace plastyczne związane z tym dniem. Celebrowaliśmy także Międzynarodowy Dzień Praw Dziecka, podczas którego dowiedzieliśmy się z filmu edukacyjnego UNICEF czym jest tolerancja, akceptacja i jakie mamy prawa. Wspólnie zastanawialiśmy się jak mogłaby wyglądać Pani Tolerancja, a każdy indywidualnie mógł ją narysować.
W ramach realizowanych projektów świetlicowych:
- "Dobra książka nie jest zła" - czytaliśmy i recytowaliśmy wiersze zawiązane z jesienną porą roku: "Deszcz" Doroty Gellner, "Parasol" Marii Konopnickiej oraz "Ptasie plotki" Jana Brzechwy. Po każdej recytacji tworzyliśmy prace plastyczne związane z tematem wiersza.
-„Świetliczaki na tropie zdrowia”- poznaliśmy sylwetki sportowców Zofii Klepackiej i Matusza Kusznierewicza i wykonaliśmy pracę plastyczną.
-„Bajki-pomagajki” – przeczytaliśmy i omawialiśmy opowiadania dotyczące bezpieczeństwa poza domem i kontaktu z obcymi.

Ponadto spędzaliśmy czas grając w gry zespołowe i integrujące grupę, rozwiązywaliśmy wszelkiego rodzaju kodowanki, rebusy i krzyżówki, a na zakończenie miesiąca wzięliśmy udział w wróżbach i zabawach Andrzejkowych.

[SCZ]

 

Współpracujemy
Wiedziałeś, o tym, że używasz starej wersji przeglądarki Internet Explorer? Zaktualizuj przeglądarkę teraz!