Akcja charytatywna "Opatrunek na ratunek"

W październiku przyłączamy się do akcji Fundacji Pomocy Humanitarnej Redemptoris Missio "Opatrunek na ratunek".

O akcji
W surowych warunkach życia pozbawionego wszelkich wygód nietrudno o rany zadane narzędziami przy pracy w domu i obejściu. Pracujące od najmłodszych lat dzieci często ulegają urazom, często też zdarza się, że parzą się gotowanymi na wolnym powietrzu potrawami lub od ogniska. W tropiku wielką plagą są ugryzienia pcheł piaskowych, którym najczęściej ulegają biegające boso dzieci.

Co jest potrzebne?
W misyjnych przychodniach brakuje dosłownie wszystkiego. Każdy bandaż, czy plaster są na wagę złota. Kiedy przychodzą paczki z Fundacji to zawsze wielka radość i święto. Bywa, że nawet płótno, którym nasi wolontariusze obszywają paczki w Poznaniu jest darte na bandaże. Wszystkich, którzy chcieliby pomóc zachęcamy do wzięcia udziału w Akcji „Opatrunek na ratunek”.

Kto może brać udział w naszej Akcji?
Do przystąpienia do Akcji szczególnie zachęcamy szkoły i przedszkola, kluby wolontariusza, koła misyjne ale także grupy przyjaciół.

Zakupione środki opatrunkowe każdy może przynosić do szkoły i oddać koordynatorowi akcji P.Grażynie Nowak do końca października.

Przeczytaj więcej..

[HK]

Współpracujemy
Wiedziałeś, o tym, że używasz starej wersji przeglądarki Internet Explorer? Zaktualizuj przeglądarkę teraz!